Metalac slavio na TSC Areni!

U 17. kolu Super lige Srbije TSC je dočekao Metalac. Utakmica sa dosta šansi i pobeda gostiju sa 1:2.

TSC je tražio pobedu nakon niza loših rezultata. Zato je i ekipa Mirka Jovanovića zaigrala od starta sa dva napadača.

Gosti su poveli u 21. minutu preko bivšeg ifrqča TSC Đurića. Odličnu timsku akciju je pretvorio u gol gurnucši loptu pored Filipovića. Samo 2. minuta kasnije već je 1:1. Centrirao je Milićević a lošu reakciju odbrane je iskoristio Jug Stanojev. Šansu je imao i Stanojlović koji je pogodio stativu.

Odmah na startu drugog poluvremena kazneni udarac za TSC nakon igranja rukom. Potrebna je bila VAR intervencija. Tomanović je šutirao a Savić zaustavio njegov udarac. U 51. gužva u šesnaestercu domaćih i na kraju loptu izbija Leandro. Stanojev je pogodio prečku u sledećem napadu. Inicijativa TSC u narednom periodu ali bez pogotka. Vukić je za malo bio precizan nakon proigravanja Tomanovića. Najbolju šansu za goste je imao Đurić koji je pokušao udarcem sa distance u 79. Metalac je mogao da povede u 88. da je Šarić bio precizan kada je izašao sam pred gol Filipovića. Odmah na drugoj strani šansa za TSC, glavom je pokušao Banjac. Pobedu gostima doneo je Đurić svojim drugim golom u 90. minutu.

TSC: Filipović, Varga, Tomanović, Stanojlović (Ratkov), Milićević (Đakovac), Vukić, Leandro, Stanojev (Banjac), Petrović, Petković, Bočkaj

U narednom kolu TSC gostuje Radniku iz Surdulice.