JAVNI POZIV Za obavljanje stručne prakse iz oblasti organske poljoprivrede i prehrambene tehnologije

Projekat nemačke razvojne saradnje „Podsticanje zapošljavanja mladih“ u saradnji sa  Nacionalnim udruženjem Serbia Organika objavljuje

JAVNI POZIV

Za obavljanje stručne prakse iz oblasti organske poljoprivrede i prehrambene tehnologije po principima organske proizvodnje.

Cilj prakse je sticanje potrebnih znanja i veština iz oblasti organske proizvodnje i prerade i osposobljavanje za obavljanje poslova u sektoru organske proizvodnje.

Kome je poziv namenjen?

Program stručne prakse je namenjen mladim, nezaposlenim licima do 35 godine starosti koji su:

  • diplomirali na Poljoprivrednom fakultetu (smer organska poljoprivreda/ekološka poljoprivreda, voćarstvo/vinogradarstvo, ratarstvo i povrtarstvo, opšta agronomija, stočarstvo – zootehnika, fitomedicina i prehrambena tehnologija) ili Tehnološkom fakultetu (smer prehrambena biotehnologija i prehrambeno inženjerstvo)

ili

  • na poslednjoj godini osnovnih ili master studija gore pomenutih fakulteta i studijskih programa/smerova.

Uslovi koje kandidati moraju da ispunjavaju

Na konkurs mogu da se prijave svi oni koji ispunjavaju sledeće uslove:

  • da su državljani Republike Srbije,
  • da imaju manje od 35 godina,
  • da su nezaposleni,
  • da su završili ili završavaju neki od gore navedenih fakulteta i studijskih programa,
  • da nisu imali radno iskustvo u oblasti organske i prehrambene tehnologije,
  • da su spremni za sticanje novih znanja i veština,
  • da su motivisani i spremni za rad u ovoj oblasti.

 

Šta program nudi?

Odabranim kandidatima program stručne prakse nudi priliku za sticanje praktičnih znanja i veština iz oblasti organske proizvodnje i prerade u sektoru organske proizvodnje kod poslodavaca koje uspešno posluju u ovom sektoru dugi niz godina.

Tokom trajanja stručne prakse licima koja učestvuju u programu biće plaćena nadoknada u mesečnom iznosu od 20.000 dinara (neto), troškovi prevoza i doprinosi za slučaj povrede na radu i profesionalne bolesti.

Predviđeno trajanje programa je do 6 meseci.

Kako se prijaviti na konkurs?

Svi oni koji su zainteresovani za pohađanje stručne prakse treba da pošalju sledeća dokumenta:

Prijave sa navedenom dokumentacijom se dostavljaju mejlom na: [email protected]

Rok za slanje prijava je 15. mart 2018. do 17:00.

Prijavu možete preuzeti na sledćem linku i na veb stranici      http://www.serbiaorganica.info/javni-poziv-za-obavljanje-strucne-prakse-iz-oblasti-organske-poljoprivrede-i-prehrambene-tehnologije-po-principima-organske-proizvodnje/

Nepotpune prijave kao i prijave koje nisu poslate u predviđenom roku neće biti uzete u razmatranje. Kandidati koji budu odabrani u uži izbor će biti kontaktirani putem telefona i pozvani na razgovor.

U periodu od 26. februara do 5. marta 2018, biće organizovane informativne sesije po sledećem rasporedu:

  • Novi Sad – 26. februar u 12:00 časova na Poljoprivrednom fakultetu, predavaonica P1,
  • Sremska Kamenica – 26. februar u 15.30 časova na Edukons fakultetu, svečana sala,
  • Bačka Topola – 28. februar u 12:00 časova na Biofarming fakultetu,
  • Čačak – 2. mart u 12:00 časova na Agronomskom fakultetu,
  • Beograd – 5. mart u 13:00 časova na Poljoprivrednom fakultetu.

Ko je Serbia Organika

Nacionalno udruženje za razvoj organske proizvodnje „Serbia Organika“ osnovano je u maju 2009. godine na inicijativu Ministarstva poljoprivrede i učesnika sektora kao krovna organizacija sa ciljem pružanja podrške razvoju organske proizvodnje na svim nivoima i promovisanja organske proizvodnje u Srbiji. Udružujemo celokupan sektor organske poljoprivrede na teritoriji Republike Srbije i strateški smo partner državnim i inostranim institucijama u cilju usklađivanja i koordinacije razvoja organske poljoprivrede u Srbiji.

O projektu Podsticanje zapošljavanja mladih

Projekat Podsticanje zapošljavanja mladih se sprovodi u okviru Nemačke razvojne saradnje. Projekat sprovodi Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju (GIZ) u saradnji sa Ministarstvom omladine i sporta Republike Srbije kao vodećim partnerom. Cilj projekta je da pruži podršku mladima između 15 i 35 godina starosti da se bolje pozicioniraju na tržištu rada i da se lakše i brže zaposle.

 

Jedan komentar

  1. Bar nekom da trebaju agronomi , pa makar i Nemcima. Ovi što su za tepsiju ribe pokupovali poljoprivredna preduzeća nemaju baš nameru da zapošljavaju (oni se u sve razumeju – ko francuske sobarice ) a i kad ih zaposle plate ih taman onoliko koliko su oni imali u svom starom kraju dok ih razni vozovi bez voznog reda nisu doneli u Vojvodinu.

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *