Silađi doneo bodove sa „krova“

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole odigrali su svoj prvi istorijski meč u Superligi Srbije. I zabeležili prvu pobedu. U okviru prvog kola za sezonu 2019/2020. gostovali su beogradskom Voždovcu na popularnom stadionu „Event place“ koji se nalazi na vrhu tržnog centra.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0. TSC statistički dominantniji, uz par polu šansi. Voždovac nemoćan, uz samo jedan šut.

U drugom delu meča, ekipa iz Bačke Topole dolazi do prednosti golom kapitena Tomanovića u 55. minutu. Nakon loše intervencije odbrane domaćih, Tomanović se bolje snašao u situaciji 1 na 1 sa golmanom Voždovca. U 70. minutu rezervista Stojčev postiže pogodak nakon prodora po desnoj strani. Samo pet minuta kasnije, Silađi postiže prelep pogodak sa ruba šesnaesterca.