PORAZ KOŠARKAŠA U SENCI TEŠKE POVREDE KAPITENA MARKA RADOVIĆA

Posle odigrane najefikasnije utakmice i ostvarene najubedljivije pobede u ovoj sezoni prošle nedelje u Crvenki, košarkaši Topole su u okviru 9. kola Prve Srpske lige-sever dočekali ekipu Radničkog iz Kovina i pretrpeli poraz rezultatom 69:67. Boli ovaj poraz, ali više od svega boli situacija sa početka druge četvrtine kada je na parketu prilikom pokušaja jednog prodora ka košu protivnika ostao da leži kapiten Marko Radović.

dsc_7799Muk u sali, pukla je ahilova tetiva. Usledio je prekid utakmice od nekih 45 minuta dok nije stigla lekarska ekipa iz Doma zdravlja Bačka Topola i odmah ga transportovala u subotičku bolnicu gde će biti podvrgnut hirurškom zahvatu. Njega su sa terena na nosilima izneli saigrači do sanitetskog vozila, a svi pisutni u sali su ga ispratili jednim velikim aplauzom. Verovatno je ovo bio i poslednji zvanični meč kapitena u dresu najdražeg kluba.  Zato HVALA MAJSTORE za 20 godina provedenih u klubu svetle tradicije koji ove godine slavi svoj 70-ti rođendan, a centralna proslava je zakazana za 17 decembar. O ovome nekom drugom prilikom, a sada da se dotaknemo malo i same utakmice. Obe ekipe su nervozno ušle u susret, mnogo grešaka, nepreciznosti, pa je posle skoro 6 minuta igre rezultat glasio 5:5. Prvi su se probudili gosti i napravili seriju 9:0 za vođstvo 14:5. Do kraja prvog perioda igre i košarkaši Topole su se malo popravili pa je rezultat posle prvih 10 minuta igre bio 16:12 za goste. Kod rezultata 19:18 za tim Radničkog na 6 minuta i 41. sekund pre kraja poluvremena desila se povreda kapitena Radovića, koja je očigledno šokirala i ostavila traga na igrače oba tima. Ponovo rastrzana, nepovezana igra sa obe strane, a epilog svega toga jedno od najneefikasnijih poluvremena u poslednjih nekoliko sezona na domaćem terenu (23:29). Ni nastavak susreta nije doneo boljitak u igri domaćih. Posle trojke Turbića, ekipa iz Kovina pravi seriju 13:0 za najveće vođstvo na ovom susretu (26:42). Tada se uvukla i nervoza kod domaćih, klupa je zaradila tehničku i od tog momenta košarkaši Topole počinju da igraju, a probudila se i publika. Proradio je šut za 3 poena, pogođena su 4 dalekometna hica (Drčelić 2, a Prlja i Turbić jednu trojku), pa su Topolčani pred završnu četvrtinu uspeli da dođu na 7 poena zaostatka (41:48). Već na početku poslednje četvrtine Topola se potpuno vratila u meč, a treći put za redom bačkotopolska publika je imala priliku da prisustvuje završnici za infarkt. Na 14 sekundi pre kraja jedan od zapaženijih u redovima Kovinaca Grujević pri rezultatu 67:68 promašio je oba slobodna bacanja. Topola je krenula u napad za pobedu. Prlja je pokušao nešto slično kao u duelu protiv ekipe Dunava kada je izrastao u junaka pobede, ali ovoga puta lopta mu se izmigoljila iz ruku i završila u autu, iako je tvrdio kod sudija da je bio fauliran pri ulazu pod koš protivnika. Potom je fauliran igrač gostiju Rnić koji je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja. Na nepune 2 sekunde pre kraja trener Benčik zove tajm-aut. Odlučeno je da šutem za 3 poena Topolčani pokučaju da zabeleže pobedu, međutim mladi Turbić je promašio. U narednom kolu košarkaši Topole gostuju u Novom Bečeju ekipi Jedinstva koja se u proteklih 10 dana silno pojačala dovođenjem nova tri igrača u želji da što pre pobegne iz opasne zone, dok Topolčani zaista nemaju sreće od samog starta prvenstva što se tiče kadrovske situacije, Hiniću i Kaćanskom sada se priključio i Radović koji je bio veoma važan šraf u ekipi trenera Benčika.