LUKIĆ DONEO POBEDU!

U odloženom meču 17. kola LLT Super lige, Javor i TSC odigrali su meč u Ivanjici. Na kraju slavlje gostiju.

Ekipa TSC je izašla na teren sa identičnih jedanaest kao protiv Inđije. Vladimir Silađi nije ponovo bio na klupi, te je sve izvesnije da će napustiti klub. Sa klupe je tim predvodio Mirko Jovanović. Od samog starta napadački fudbal gostiju. Već u 6. minutu je Duronjić imao odličnu priliku. Uspeo je da gurne loptu u prostor i izađe sam pred golmana Lazovića te je njegov šut sa gol linije izbacio Jevremović. Minut kasnije šansu propušta i Milićević. Javor preti u 28. kada Ilić šutira sa nekih 10 metara ali neprecizno. Najbolja šansa za TSC desila se u 33. minutu. Banjac je odlično proigrao Duronjića koji pogađa golmana Lazovića. Na odbitak reaguje upravo Banjac, koji šutira iznad gola. Jevremović je u 43. šutirao nakon kratkog dodavanja Šćepanovića iz slobodnog udarca pravo u Filipovića. Na poluvremenu 0:0.

Gosti su i drugi deo započeli ofanzivno. U 50. minutu sudija Ivković nije dosudio penal za TSC kada je oboren Stanojev. Isti igrač je ponovo bio akter kada je u 52. nakon proigravanja Banjca zahvatio loptu i šutirao pored gola. Vrlo naivno je igrač domaćih Luković napravio penal u 54. Duronjić je izveo slobodan udarac, a Luković podigao visoko ruku. Nenad Lukić je bio precizan sa bele tačke. Gosti su ubrzo zapretili preko Ilića koji je napravio prodor kroz odbranu gostiju i šutirao preko gola. Već u sledećem napadu domaćih ponovo šansa, Petković izbija loptu ispred gola. Domaći su izveli korner a loptu glavom Marko Jevtić prosledio u mrežu za izjednačenje. Domaći su preuzeli inicijativu i stvarali više šansi. Luković je mogao da dovede svoj tim do preokoreta u 69. nakon greške Skopljaka, međutim nije bio precizan. Kapiten gostiju Tomanović odlično je zahvatio loptu iz voleja i nije bio precizan. Andrej Ilić je kod domaćih zapretio dva puta golu gostiju. U 80. minutu Javor ostaje sa igračem manje. Strelac gola Jevtić dobija drugi žuti karton. Skopljak je pripretio u 85. ali njegov šut bez problema hvata golman Lazović. U 90. minutu odlična kombinacija igrača TSC. Zec nalazi Lukića u petercu i TSC vodi.

Sa ova tri boda TSC ide na 8. poziciju na tabeli. Sledi zimska pauza i naredno kolo prvenstva se igra u februaru 2021.

Javor Matis: Lazović, Jevremović, Jevtić, Piščević, Nikolić (Radivojević), Luković, Maričić, Šćepanović (Tričković), Pavišić, Balabanović (Zvekanov), Ilić

TSC: Filipović, Skopljak, Tomanović, Milićević, Ponjević, Banjac (Babić), Antonić, Stanojev (Tumbasević), Duronjić (Zec), Lukić, Petković