Košarka: Pobednik rešen već posle 10. minuta igre

Kao što su i najavile pre susreta košarkašice Topolčanke su održale obećanje i u okviru 5. kola 2. ženske lige Srbije-sever slavile ubedljivu pobedu na gostovanju u Golubincima sa 105:39.

kktopolcanka2016Bio je ovo susret i dve najmlađe ekipe u ligi. Mlada ekipa Jadrana nije mogla da se suprotstavi razigranim devojkama iz Bačke Topole. Od samog starta utakmice izabranice Mirka Kujundžića zaigrale su angažovano i čvrsto u odbrani i iz takve odbrane usledili su laki poeni u napadu iz dobro organizovanih polukontri i kontri. Pitanje pobednika je bilo rešeno već posle 10 minuta igre jer su Topolčanke rešile prvu četvrtinu u svoju korist 34:9. U drugoj četvrtini domaća ekipa je ubacila samo 3 poena, pa je rezultat na poluvremenu glasio 47:12 za Topolčanku. Bačkotopolske žuto-crne nisu posustajale ni u nastavku susreta i dalje su igrale disciplinovano, pa su u trecem periodu igrre ubacile čak 41 poen protivniku. U poslednjoj četvrtini igre košarkašice Topolčanke su smanjile gas i ova deonica igre je završena rezultatom 17:14 za Topolčanku za treći trijumf u prvenstvu i treće mesto na prvenstvenoj tabeli iza neprikosnovenih ekipa Beočina i Stare Pazove koje još nisu osetile gorčinu poraza. Najbolje u redovima Topolčanke na ovom susretu bile su najiskusnija Jelena Zorić koja je ubacila 32 poena i centar Jovana Mirosavljev sa 26 poena. U ekipi Jadrana ubedljvo najbolja bila je Dukić sa 22 poena. U sledećem kolu, u subotu 05.11.2016. košarkašice Topolčanke dočekuju na svom terenu ekipu Hajduka iz Kule.