KK TOPOLA ODLIČNO OTVORILA PLAY – OUT

Košarkaši Topole su odlično otvorili takmičenje u kome će se boriti za srpskoligaški opstanak.

U 1.kolu play – outa 1 SLS Topolčani su dočekali ekipu Kikinde i na kraju slavili sa ubedljivih 82:60.

Bila je ovo pre svega timska pobeda gde su naši momci pre svega odigrali izvanrednu odbranu ne dozvolivši protivniku lake poene,što se vidi i po broju primljenih koševa.Pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.Naši momci su nametnuli žestok ritam od samog podbacivanja lopte na početku susreta.

Prvu deonicu plavo – beli su rekli u svoju korist 20:12,a do poluvremena čini se i rešili pitanje pobednika jer su na veliki odmor otišli sa prednošću od 41:21.
Silni su bili Topolčani i u drugih 20 minuta.U finišu treće četvrtine imali i +40,da bi trener Benčik potom šansu ukazao mlađim igračima što su Kikinđani iskoristili da donekle ublaže i ovako visok poraz.

Najbolji akter večerašnjeg susreta bio je Kuridža koji je upisao 27 poena, a njemu uz rame bili su Gagić sa 17 poena (5 trojki ) i Stojaković sa 12 poena.
Košarkaši Topole u narednom kolu gostuju u Novom Bečeju ekipi Jedinstva.