DERBI PRVENSTVA PRIPAO VRŠČANKAMA

Sjajan meč odigrale su dve najbolje ekipe lige u okviru 20. kola 2 ŽLS. Pred sam susret i Topolčanka i Vršac imali su indentičan skor od 16 pobeda i 3 poraza i zauzimale su prvu i drugu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Ulog je bio veliki, pobednik ovog duela je već jednom nogom stupio u prvoligašku elitu. Na veliku žalost Topolčanki, Vršac je 6 sekundi pre kraja ubacio trojku i na kraju slavio rezultatom 88:86.

Predstava za košarkaške sladokusce. Vladalo je veliko interesovanje za ovu utakmicu i sigurno je da bi tribine sale OŠ,,Čaki Lajoš“ bile male da prime sve zainteresovane posmatrače. Ovako je samo 20-ak ljudi iz oba kluba imalo tu privilegiju da uživo isprati meč koji je u potpunosti opravdao očekivanja i prevazišao ovaj rang takmičenja.
Žestoka, rovovska borba tokom svih 40 minuta igre. Na kraju možemo reći slavio je srećniji tim. Ne može se ništa prigovoriti našim devojkama, dale su sve od sebe, ostavile srce na terenu i dale svoj poslednji atom snage i energije.
U prvom poluvremenu izjednačena igra koje su Vrščanke rešile u svoju korist trojkom u poslednjoj sekundi rezultatom 43:42, iako je Topolčanka sredinom 2. četvrtine imala 8 poena prednosti, vodila 37:29.

Nije Topolčanka dobro ušla u 2. poluvreme. Uporno je forsirala šut za tri poena, a on je u ovoj važnoj utakmici izostao. Iskusna ekipa Vršca koja u svojim redovima ima 7 igračica sa prvoligaškim iskustvom znala je to da kazni i napravi 12 poena prednosti. Žuto-crne se nisu predavale, pojačale su odbranu, proradio je i napad i razlika gošći je počela da se topi. Sredinom poslednje četvrtine Topolčanka je izjednačila, a nedugo zatim posle dužeg vremena povela trojkom Sonje Zorić. Do kraja utakmice igralo se koš za koš. Sanja Dunđerski, igračica Vršca je izrasla u junakinju utakmice jer je postigla dve trojke u poslednjih 45 sekundi meča, najvažniju 6 sekundi pre kraja utakmice. Topolčanka je preko Sofije Repček pokušala ipak da dođe do pobede, ali je njen šut van linije 6,75 ostao na obruču.
Ponovo je Ljiljana Tomašević, najbolja igračica Vršca bila nerešiva enigma za naš tim, ubacila je 30 poena, a njoj uz rame Sanja Dunđerski 19 poena (5 trojki).

U ekipi Topolčanke standardno najbolje Slađana Radulović koja je ubacila 27 poena, Jelena Zorić 24 poena (indeks korisnosti 55) i večeras odlična Danijela Grahovac koja je ubacila 20 poena.
Ovim porazom Topolčanka je sada sama sebi zakomplikovala situaciju. Šansa i dalje postoji, ali ništa više ne zavisi od njih. Potrebna je pobeda u sledećem kolu na gostovanju u Beogradu protiv Karaburme i da se čekaju vesti iz Prijepolja gde domaća Mileševka dočekuje zrenjaninski Proleter.