VICEŠAMPION TEK NAKON PRODUŽETKA SLAVIO PROTIV TOPOLČANKE

Utakmicu za košarkaške sladokusce odigrale su košarkašice Topolčanke i aktualne vicešampionke države košarkašice Kraljeva u okviru 4.kola 1 ŽLS.

Posle velike borbe, mnogo uzbuđenja i preokreta Kraljevčanke su tek nakon dodatnih 5 minuta slavile rezultatom 84:82. U regularnom delu utakmica je završena rezultatom 71:71.

Topolčanka je u susret ušla veoma motivisano spremna da se „potuče“ sa favorizovanim gošćama želeći da što duže bude u igri, a na kraju malo je falilo da se dogodi i najveće iznenađenje u dosadašnjem toku prvenstva. Da ne bejaše Dragane Gobeljić koja je postigla maltene polovinu koševa svog tima i bila centralna figura ovog meča verovatno bi se Kraljevčanke u svoj grad vratile pognutih glava. Sa druge strane sjajno je izgledao i funkcionisao bekovski par Radulović – Inđić koji je zadavao velike probleme protivničkom timu.

Još jednom je Topolčanka slabo otvorila meč i gošće povele 7:0. Već tada su neki pomislili da će se prošlogodišnji finalista play – offa prošetati i lako osvojiti 2 boda. Međutim izabranice Dejana Šegrta su već sredinom prve četvrtine izjednačile rezultat i posle ove deonice bilo je nerešeno – 18:18.

Sličan scenario odigrao se i u drugom kvartalu. Kraljevo je u jednom trenutku stvorilo opipljiviju prednost od 9 poena, ali su uporne i sinoć do fanatizma spremne naše košarkašice uspele da se vrate do kraja prvog poluvremena.Kraljevo je na poluvremenu vodilo sa 37:34.

Još jednom se potvrdilo da je treća četvrtina, četvrtina Topolčanke. Maestralna igra žuto – crnih. Najefikasnija četvrtina našeg tima, a i odbrana je bila na visokom nivou. Potpuno je bila neutralisana i izbačena iz igre možda i najbolji centar lige Ivana Brajković koja je na ovom susretu ubacila svega 1 poen. Topolčanka je pred odlučujuću četvrtinu vodila sa 56:54.

Nisu naše košarkašice u poslednjoj deonici klonule duhom, već naprotiv, još jače i motivisanije ušle u završnu odlučujuću četvrtinu. Bile su veoma blizu, na pragu velikog trijumfa na nepun minut pre kraja, a onda u poslednjih 50 sekundi slobodno možemo da kažemo na svoj autoritet Dragana Gobeljić je počašćena sa 6 slobodnih bacanja koja su spasila gošće od poraza i donele im produžetak.

I u produžetku je vladala velika neizvesnost do poslednje sekunde, a na kraju uz više sreće i fenomenalnu Gobeljićku Kraljevo stiže do važnih bodova, mada ne bi  bilo nezasluženo ni da je Topolčanka slavila

Dragana Gobeljić je vodila svoj tim do pobede sa 41 ubačenim poenom (49 indeks korisnosti).

U ekipi Topolčanke fenomenalnu partiju pružila je Milica Inđić koja je ubacila 30 poena a dobru igru su pružile i iskusne Milena Škrbić sa 16 i kapiten Slađana Radulović koja je postigla 15 poena i pri tome upisala 8 asistencija i 6 skokova.

Košarkašice Topolčanke u narednom kolu gostuju u Beogradu a protivnik će im biti Partizan.

Jedan komentar

1. Apsolutna podrška treneru Dejanu i igračicama. Na 1 posed od vicesampiona koji je prošle godine namučio u finalu CZ. Ne treba stvarati pritisak treneru i igračicama prva sezona u prvoj ligi neka obezbede opstanak pa će sledeće godine uz doselekkciju ostvariti i bolji rezultat, suludo bi bilo da se ne daj boze smeni trener koji je uveo ekipu i zadržao ekipu na okupu a i mnogi su preko njega i njegovog rezultata usli u klub. Nabavite mu jednog iskusnog pomoćnika ili neka se bivši sportski direktor aktivira realno jedini ima iskustva u vođenju ekipe u prvoj ligi mogao bi biti od pomoći. Sve ove utakmice bi bile pobede da se igralo u Backoj Topoli.