Derbi do kraja neizvestan

U nedelju 7.11.2021. na stadionu u Njegoševu, pred oko 250 gledalaca, odigran je derbi međuopštinke lige između FK „Proletera“ iz Njegoševa i FK „Tomislavci“ iz Tomislavca. Posle veoma rezultatski zanimljive utakmice, rezultat je glasio 2:2.

Prohladno vreme nije uticalo na borbeni žar koji su prikazale obe ekipe od samog početka utakmice.

Prvi do vođstva dolaze gosti u 26. minutu, kada su odbrambeni fudbaleri domaćina loše odreagovali a tu njihovu grešku koristi Nikola Kuveljić i šalje loptu pored golmana Matkovića za rezultat 0:1.

Nedugo zatim, u 37. minutu posle dosuđenog prekršaja sudije Ivaniševića, najbolji igrač utakmice Borislav Demonjić sa oko 20 metara od gola gostiju, postiže prelep pogodak i izjednačuje rezutat na 1:1.

Ovim rezultatom se i otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu opet gosti dolaze do vođstva. Igrao se 55. minut kada je opet loše odreagovala odbrana domaćih, gde se posle centaršuta najbolje snašao Aleksandar Majkić, koji je glavom loptu poslao u gol za rezultat 1:2.

U tom periodu delovalo je da su gosti bliži još jednom golu.

Ipak, u 73. minutu, posle brze akcije, igrač domaćih Roland Horvat istrčava sam ispred golmana Sivčevića, šutira ali se lopta odbija od prečke gde u nastavku akcije posle centaršuta opet dolazi do Horvata koji glavom postiže gol za izjednačenje 2:2.

Do kraja utakmice bliži pobedi bili su domaći fudbaleri.

Ovom prilikom moramo da pohvalimo i sudijsku trojku koju je predvodio iskusni Slaviša Ivanišević iz Bačke Topole, koji je podelio 9 žutih kartona.

Po svemu prikazanom, stiče se utisak da je rezultat od 2:2 najpravedniji ishod, pa tako fudbaleri Tomislavaca ostaju na prvom mestu tabele bez poraza.

-Moram da pohvalim obe ekipe na prikazanoj igri i zalaganju. Pobeda je mogla da ode na obe strane. Gosti su dva puta vodili ali posle 2:2 mi smo bili bliže pobedi. Ovaj ishod je možda i najpravedniji. U ovim vremenima kada se sportu sve manje pridaje važnosti i kada je sve manje dece koja se bave fudbalom, uspeh je u selu održati ekipu za takmičenje – rekao je za naš portal predsednik FK „Proletera“ gosp. Vlatko Ogrizović.

-Ovaj lokalni derbi bio je veoma zanimljiv i ovo je realan ishod utakmice. Obe ekipe su želele pobedu. Bilo je lepih golova i akcija. Sve je prošlo u fer-plej borbi – istakao je jedan od gledalaca gosp. Dragan Barjaktarević.

Gl. sudija : Slaviša Ivanišević, 1. pom. Slaven Bedić, 2. pom. Balša Ćeranović

Delegat : Milan Banjeglav