TSC savladao Radnik iz Surdulice – 1:0

Tim iz Bačke Topole pobedio je Radnik iz Surdulice pogotkom Ifeta Đakovca sa bele tačke u 71. minutu – 1:0 (0:0).

TSC je posle 21. kola Superlige Srbije zadržao treću poziciju. Topolčani su savladali Radnik iz Surdulice, teže nego što se možda očekivalo. Izdržao je gost preko sat vremena da ne primi gol, a onda je u 70. minutu načinjen prekršaj posle kojeg je sudija Ivković pokazao na belu tačku.

Radnik je došao sa željom da odbrani svoj gol, i da iz nekog potencijalnog kontra napada postigne pogodak. TSC je napadao i stvorio je niz prilika u prvom poluvremenu. Nisu bili precizni ni Saša Jovanović ni Miloš Cvetković, kao ni Ifet Đakovac. Na poluvremenu je stajalo 0:0.

Drugi deo je započeo novom inicijativom domaćeg tima, a Radnik je pripretio iz nekoliko kontra napada preko bivšeg igrača tima iz Bačke Topole, Borka Duronjića. Do pogotka za pobedu je domaći tim stigao posle prekrašaja u kaznenom prostoru i pogotka sa bele tačke Ifeta Đakovca. Mnogo svežine je u napad uneo Aleksandar Ćirković, koji je uspeo da stvori niz prilika za svoj tim.

TSC se posle 21 kola nalazi na trećoj poziciji u Superligi Srbije, u narednom kolu će gostovati ekipi Železničara iz Pančeva.