TSC savladao Čukarički u borbi za drugo mesto

Pobeda domaćeg tima od 1:0 u 32. kolu Superlige Srbije.

Najavljen je duel dve ekipe kao veliki derbi, pa su očekivanja bila velika takođe. Čukarički je došao u Bačku Topolu kao drugi na tabeli, TSC je odgovarala samo pobeda da bi se popeli nazad na drugu poziciju. I uspeli su da slave minimalnom pobedom, ali dovoljnom.

U prvom poluvremenu je viđeno par prilika, TSC je bio bolji rival. Čukarički je pretio kontrama i šutevima iz daljine. Petar Ratkov je imao najbolju priliku za domaće, glavom je gađao gol ali je Belić bio na visini zadatka.

Drugi deo je značio veću ofanzivu domaćina, ponovo je Ratkov bio akter i dva puta je pogađao prečku. Trenutak odluke se desio u 62. minutu, kombinacija Cvetkovića i Jovanovića, i na drugoj stativi se našao Nemanja Petrović koji je zatresao mrežu. Do kraja utakmice dosta tenzija, pet minuta nadoknade i pobeda TSC.

TSC se sada nalazi na drugom mestu sa 65 bodova koliko ima i Čukarički, u narednom kolu će za 1. maj ekipa Žarka Lazetića dočekati Partizan od 19:00 časova.

FK TSC (Bačka Topola) – FK Čukarički (Beograd) 1:0

V. Ilić – Ćalušić, Cvetinović, Antonić (K) – Petrović, Stojić, Đakovac, Cvetković – L. Ilić ( Milosavljević 72′) – Jovanović (Kuveljić 83′), Ratkov

Žuti kartoni: Cvetković 79′ , Milosavljević 82′