TSC poražen u Surdulici!

TSC je na zaostalom meču 10. kola Ling Long Superlige izgubio od Radnika u Surdulici rezultatom 2:1.

Domaćin je bolje otvorio meč i već u 18. minutu, posle jednog slobodnog udarca glavom, precizan je bio napadač Radnika Miloš Spasić. U 23. minutu igrač domaće ekipe Uroš Milovanović je, posle dobijenog drugog žutog kartona, morao da napusti igru. Nakon njegovog isključenja naš tim je imao terensku inicijativu, imali smo prilike za pogodak, koje nisu uspeli da iskoriste Stefan Vukić i Slobodan Stanojlović.

U drugom delu igre TSC je nastavio sa ofanzivnom igrom i sa stvaranjem prilika. U 56. minutu Đuro Zec je imao najbolju gol šansu na utakmici, ali protivničku mrežu je sačuvala stativa. Domaći fudbaleri su se organizovano branili, a imali su i neke kontranapade. U finišu utakmice, u 86. minutu, igrač Radnika Miloš Spasić je iz slobodnog udarca, po drugi put, matirao našeg golmana Nenada Filipovića. U sledećem napadu smo postigli gol preko Stefana Vukića, ali do kraja utakmice nismo uspeli da izjednačimo rezultat, tako da je Radnik slavio rezultatom 2:1.

Posle nekompletnog 17. kola TSC se nalazi na sedmom mestu Superlige Srbije sa 22 boda.

Filipović – Petrović (Krsmanović 46‘), Varga, Antonić (Ratkov 88‘), Petković – Zec, Tomanović (K), Bočkai (Milićević 78‘), Stanojev (Stojković 64‘) – Vukić, Stanojlović (Banjac 46‘)

Izvor: FK TSC