TSC poražen od Spartaka

Subotički Spartak slavio u duelu protiv TSC u 11. kolu Superlige.

Fudbaleri bačkotopolskog TSC poraženi su od rivala iz komšiluka na svom stadionu. Derbi severne Bačke pripao je ekipi Aleksandra Keržakova koja je slavila sa 2:0 (0:0). TSC je na momente bio bolji rival ali je Spartak iskoristio svoje šanse i došao do pobede, prve u gostima ove sezone.

Odmorio je neke igrače Žarko Lazetić, posle utakmice protiv Olimpijakosa na klupi su ostali Antonić, Cvetković, Petrović, Jovanović, Rakonjac. Priliku je dobio Ćirković od starta, kao i Vlalukin. Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo, Spartak nije uputio nijedan udarac ka golu Ilića. TSC je mali broj šansi imao i nije ih koristio.

Na početku drugog dela kreću domaći fudbaleri po tri boda, pogađaju stativu i prečku a potom Spartak stiže do prednosti. Centaršut Mijića iskoristio je najbolje Ubiparip i glavom pogodio za prednost svog tima. TSC je dokrajčio Andrej Todoroski, odlična lopta Ubiparipa i kiks Ćalušića te lep gol makedonskog igrača. NIje uspeo TSC do kraja da postigne pogodak, i pored devet minuta nadoknade vremena.

Posle 9 odigranih utakmica TSC se nalazi na trećem mestu Superlige Srbije. Sledi pauza zbog obaveza u nacionalnim timovima pa će tim iz Bačke Topole odigrati sledeću utakmicu za dve nedelje protiv Voždovca na krovu.

TSC:Spartak Subotica 0:2 (0:0) Ubiparip, Todoroski

TSC: Ilić, Ćalušić, Stojić, Krstić, Vlalukin (Petrović), Kuveljić (Mirčevski), Đakovac, Stanić (Jovanović), Šoš (Rakonjac), Ćirković (Vulić), Pantović

Jedan komentar

1. Namestaljka na kvadrat. Za čega se odmaraju starter kada sledi reprezentativna pauza 2 nedelje.