TSC poražen od Frajburga (1:3)

Vinćenco Grifo het-trikom potopio tim iz Bačke Topole koji je poveo prelepom kombinacijom Saše Jovanovića i Nemanje Petrovića 1:3 (1:0).

Druga utakmica kod kuće za tim Žarka Lazetića i prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope. Posle remija sa Olimpijakosom na noge TSC je došao nemački Frajburg. Hrabra igra u početku ali pad u nastavku doneli su novi poraz timu iz Bačke Topole koji se sada nalazi na poslednjem mestu u grupi A.

Poveo je domaćin iz prve prave prilike na utakmici. Dugačka lopta Nemanje Stojića stigla je do Jovanovića, koji je prelepo uposlio Petrovića koji zakucava loptu u mrežu. Mogli su Topolčani i do 2:0, nova dobra lopta Jovanovića na koju nije na vreme stigao Miloš Vulić. VAR je spasio TSC da Frajburg ne izjednači, a potom je Šalaj propustio stopostotnu šansu za pogodak. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0.

Brzo je Frajburg poravnao rezultat. Loša reakcija Saše Jovanovića i igra rukom donela je penal nemačkom timu, koji je realizovao Vinćenco Grifo. Drugi gol je bio majstorija italijanskog krilnog napadača, uhvatio je na krivoj nozi Veljka Ilića i pogodio u njegov dalji ugao. Tačku na i stavio je trećim pogotkom u utakmici, pa je Frajburg na kraju slavio sa 3:1.

Narednu utakmicu TSC igra protiv Novog Pazara u domaćem prvenstvu, dok je uzvratna utakmica protiv Frajburga na programu 9. novembra.

Jedan komentar

1. Bećar pre Bećara

Koliko su bolje utakmice i koliko se jedinstvenije i jače podržava TSC sa istoka kada nema tkzv. Navijaca na jugu…