TSC poražen od Crvene zvezde 1:2

Derbi kola odigran u Bačkoj Topoli, domaćin napadao ali tri boda odlaze za Beograd (1:2)

Dočekali su fudbaleri TSC spremno šampiona Srbije i odigrali jednu kvalitetnu i lepu utakmicu. Ipak, pošto u fudbalu ne pobeđuje uvek bolji, Crvena zvezda je slavila sa 2:1 i nastavila pohod ka tituli. Praznik fudbala na severu Srbije, velik broj navijača i pune tribine.

Meč je započeo i posle četiri minuta aktivne igre je nestalo struje. Igrači su zastali pa nastavili a onda je još dva puta ceo stadion bio u mraku. Uključen je agregat da bi se na poluvremenu otklonio kvar i utakmica je posle 40 minuta pauze nastavljena.

Poveli su gosti akcijom Bukarija i Pešića, krilni napadač iz Gane je poslao loptu koju je Pešić proturio pored odbrane TSC i šutirao vrhom kopačke.

Nakon toga totalna inicijativa domaćih, ređali su se napadi po levoj strani a fudbaleri tima iz Bačke Topole su promašivali šansu za šansom. Najbliže golu je bio Milosavljević, koji je uklizao na loptu Ifeta Đakovca i poslao je sa svega metar i po daljine pored gola.

Pred kraj poluvremena je Borjan morao da interveniše van kaznenog prostora i loptu je poslao na noge Stojkoviću čiji šut iz gola vadi mladi Leković.

Tek je počelo drugo poluvreme a Zvezda je povećala prednost. Vigo prolazi po desnoj strani i spušta loptu Kangvi koji nalazi na ivici šesnaesterca Pešića. Napadač crveno belih šutira sa 16 metara i matira Veljka Ilića.

Malo su posustali domaći, promenili stranu pa ponovo napadali. Luka Ilić odlično pronalazi Ratkova koji zakucava loptu pod prečku.

Lazetić je do kraja igrao i sa tri napadača ali nije uspeo da promeni rezultat. Na kraju 2:1 za Crvenu zvezdu.

V. Ilić – Ćalušić, Stojić, Stojković (Vukić 74’) – Petrović (K), Đakovac, Radin (Kuveljić 78’), Milosavljević (Mirchevski 74’), L. Ilić (Seke 88’) – Ratkov