TSC i Voždovac podelili bodove!

U 4. kolu plejofa Super lige Srbije TSC je ponovo kao i u poslednjem kolu regularnog dela bio domaćin Voždovcu. Rezultat ovoga puta nerešen 1:1.

Meč od izuzetnog značaja za obe ekipe, s obzirom da se Voždovac nalazi na 4. mestu sa tri boda ispred TSC. Iz tog razloga su oba tima ušla u utakmicu oprezno. Trener domaćih izveo je najjači sastav, uz izostanak kapitena Tomanovića, Petrovića i duže povređenog Škuletića.

Prvu priliku za TSC imao je Stefan Vukić u 13. minutu kada je šutirao pravo u golmana Krunića. Odmah nakon toga Đakovac šalje loptu iznad gola. Levo krilo Voždovca, Ćirković, napravio je solo prodor u 15. minutu ali je izgubio snagu i šutirao pravo u Filipovića. Kapiten domaćih na ovom meču Banjac je u 27. probao sa distance ali je bio neprecizan. Ponovo je Ćirković napravio problem odbrani domaćih u 34. minutu kada je stvorio šansu za svoj tim, a Filipović sa dve odbrane sačuvao gol. Na poluvremenu bez golova.

TSC je krenuo ofanzivnije u drugom delu igre i odmah na startu šansa za Juga Stanojeva koji beži odbrani gostiju ali njegov šut brani danas odlični Krunić. Sve do 70. minuta bez pravih šansi a onda Vukić odlično plasira loptu i postiže prelep pogodak za 1:0. Ovo je napadaču TSC 10. gol u prvenstvu ove sezone. Ćirković je ponovo zapretio golu domaćih u 79. Ifet Đakovac je mogao da poveća prednost TSC kada je u 80. minutu kontra napad svoje ekipe završio šutem koji je ponovo odbranio Krunić. Samo tri minuta kasnije Pantović donosi izjednačenje posle odlične akcije svog tima i šuta sa nekih pet metara od gola. Do kraja bez pravih šansi i rezultat nerešen.

Trener domaćih, Žarko Lazetić, izjavio je da je zadovoljan nastupom svoje ekipe i pored nerešenog ishoda:

„Moram momcima da odam priznanje, ponovo smo vezali dva jaka meča sa zvezdom i Partizanom koji su bolji od nas, predstoje nam tri utakmice u borbi za Evropu u kojima ćemo dati svoj maksimum. Danas nam je došao kvalitetan protivnik koji je odlično zatvorio utakmicu i branio svoj gol“.

TSC se nakon 34 utakmice nalazi na 6. mestu sa 45 bodova. U narednom kolu će kod kuće dočekati ekipu Napretka, nakon čega gostuje u Nišu Radničkom i u poslednjem kolu kod kuće igra sa ekipom Vojvodine.

TSC: Filipović, Varga, Ćalušić, Antonić (Leandro), Stojković, Đakovac (Mirčevski), Bočkai, Banjac, Stanojev (Milićević), Ratkov (Stanojlović), Vukić