ODLIČNA PROVERA, UPISAN I PRVI PORAZ NA PRIPREMAMA

Nakon dve pobede košarkašice Topolčanke upisale su i prvi poraz na pripremama. Bolje od njih bile su osvajačice duple krune iz prethodne dve sezone i najtrofejniji klub Balkana, a možda i Evrope kada je ženska košarka u pitanju košarkašice Crvene Zvezde. Beograđanke su na kraju u uzbudljivom finišu slavile sa 69:67.

Iako su pretrpele poraz bilo je ovo do sada najbolje izdanje bačkotopolskih žuto – crnih.
Utakmica prijateljskog karaktera, a na parketu je izgledalo kao da se radi o utakmici za bodove, prava prvenstvena.

Crvena Zvezda mlada, poletna na startu nametnula je svoj stil igre i vodila tokom cele utakmice,dok su Topolčanke dosta promašivale iz otvorenih pozicija spolja i pogodile samo jednu trojku u prvom poluvremenu.

U nastavku susreta tokom trećeg perioda Zvezda dolazi i do najveće prednosti od 20 poena viška.
Kraj treće i cela četvrta četvrtina protekla je u fenomenalnoj igri Topolčanke.Poslednju deonicu naše košarkašice su rešile u svoju korist rezultatom 21:10 i na kraju malo je falilo da dođe do potpunog preokreta i još jedne pobede.
Najefikasnije u našem timu bile su Milica Inđić sa 24 poena i kapiten Slađana Radulović koja je ubacila 18 poena.

U ponedeljak je u Kući košarke u Beogradu održan sastanak udruženja klubova Prve lige i žreb za start prvenstva.Topolčanka je izvukla kuglicu sa brojem 1 što znači da će na startu prvenstvene trke prva dva kola biti domaćin.

Definitivno liga startuje 30. septembra kada će biti i odigrano prvo kolo,a naše košarkašice će ugostiti ekipu Duge iz Šapca u sportskoj hali “ Jadran “ u Feketiću.

Novu proveru izabranice Dejana Šegrta imaće već u subotu u Beogradu protiv još jednog jakog rivala i pretendenta za šampionsku titulu ekipe Art Basketa.