OČAJNO ODIGRANA POSLEDNJA ČETVRTINA ODVELA U PORAZ

Student je na kraju pobedio 60:51, a odlučila je poslednja deonica koju je domaći tim rešio u svoju korist rezultatom 22:6.

Sa puno optimizma i verom u uspeh nakon sjajnog izdanja u prethodnom kolu protiv Spartaka košarkašice Topolčanke su otputovale u Niš na megdan domaćem Studentu u okviru 3.kola 1 ŽLS. Ispostavilo se da su studentkinje ponovo kobne po naš tim i slavile po treći put u četiri odigrana međusobna duela.

Prvo poluvreme dosta slabo, prikazana igra ne zadovoljava kriterijume najvišeg ranga takmičenja. Domaće opterećene imperativom pobede zbog pretrpljena prethodno dva poraza ,a naš tim u grču. U takvoj igri Topolčanka je tokom većeg dela ovog perioda imala minimalnu prednost, ali je Student u finišu uspeo da dođe do vođstva i trojkom Danijele Dimitrijević u poslednjim sekundama ode na veliki odmor sa prednošću od 27:22.

Sa pravom je trener Šegrt bio ljut na poluvremenu i žestoko je iskritikovao svoje izabranice. To je dalo rezultata i žuto – crne su treću četvrtinu odigrale na visokom nivou, pruživši sjajnu partiju koju su demonstrirali protiv Subotičanki i većim delom protiv Duge.

Veoma brzo naše devojke posle nepun minut su anulirale prednost protivnika i povele, kontrolisale dešavanja na parketu i rezultat, a na kraju trećeg perioda vodile 45:38.

U poslednjih 10 minuta Student kreće na sve ili ništa, a naš tim je potpuno stao. Na agresivni zonski presing na ivici faula domaćeg sastava Topolčanke jednostavno nisu imale rešenje. Istina u samom finišu utakmice i nekoliko diskutabilnih odluka sudijske trojke iz Kraljeva, posebno se izdvaja druga tehnička greška klupi Topolčanke iz neobjašnjivih razloga odredili su tok završnice meča i trasirale put Nišlijkama za prvi ovosezonski trijumf.

U pobedničkom timu najzapaženije su bile Jelena Curaković sa 11 poena ( sve postigla u poslednjoj četvrtini meča ) i Ana Ilić sa 10 poena, dok je u našem timu, ujedno i najbolji igrač utakmice bila Tamara Jokić koja je ostvarila dabl dabl učinak sa 18 poena i 10 skokova.

Košarkašice Topolčanke u narednom kolu dočekuju kao domaćini u Feketiću jednog od kandidata za najviši plasman, prošlogodišnjeg finalistu play – offa ekipu Kraljeva.