Novi poraz TSC! Kolubara slavila sa 2:1 (0:1)

Fudbaleri TSC poraženi su u okviru 18. kola Super lige Srbije na gostovanju u Lazarevcu od ekipe Kolubare rezultatom 2:1.

Prethodni duel u Senti. Foto: Sportklub

Promena trenera, promena formacije, promena taktike, ali rezultati i dalje isti. TSC je poražen treći uzastopni put u prvenstvu, a čak šesti put u poslednih 8 mečeva. Trener Jovanović je ovaj put izveo sastav sa jednim napadačem. Filipović je ostao na klupi a između stativa se našao Jorgić.

Do prednosti su gosti došli u 18. minutu kada je Vukić iskoristio odbitak u kaznenom prostoru i postigao svoj četvrti gol u dresu TSC. Sudija Jovan Šegrt je dosudio i penal za TSC, ali je promenio odluku nakon konsultovanja VAR, Zec je napravio faul u napadu. Malo prilika do kraja poluvremena i odlazak na odmor sa prednošću tima iz Bačke Topole.

U drugom delu početna inicijativa TSC uz par izglednih prilika. Mogla je prednost da bude veća da je Stanojev uputio precizniji pas za Vukića. U 60. minutu Đuranović donosi izjednačenje. Minut 79. loš povratni pas Rajkovića ka Jorgiću koristi Đuranović a Nemanja Nikolić donosi prednost domaćem timu. Na kraju slavlje domaćih sa 2:1 koji su se tako „osvetili“ TSC za poraz u Senti u prvom delu sezone kada je tim iz Bačke Topole slavio sa 4:0.

TSC se nalazi na poziciji broj 8 sa 22 boda. Forma ekipa je zabrinjavajuća, poslednja pobeda u prvenstvu je ostvarena 25. septembra protiv Vojvodine. U sredu 1. decembra će ekipa Kolubare gostovati u Bačkoj Topoli u okviru kupa, a TSC u narednom kolu prvenstva dočekuje ekipu Radničkog iz Niša.

TSC: Jorgić, Petković (Tomanović), Varga, Rajković, Krsmanović, Stojković (Đakovac), Bočkaj, Banjac, Zec, Stanojev (Stoiljković), Vukić