Ništa od Evrope, Vojvodina slavila u Bačkoj Topoli!

U poslednjem kolu Super lige Srbije fudbaleri TSC su poraženi na domaćem terenu od ekipe Vojvodine rezultatom 0:2.

Pobeda je bila potrebna ekipi TSC uz poraz Radničkog i Voždovca da bi obezbedili 4. mesto i kvalifikacije za Ligu Konfernecije. Od početka meča nervoza u nogama domaćih i mali broj šansi u prvom poluvremenu. Banjac je zapretio Rockovu iz slobodnog udarca i to je bila jedina šansa za TSC.

Drugi deo započeo je velikom greškom odbrane domaćih. Filipović je primio loptu a njegovo čekanje iskoristio Matić koji je uklizao i loptu koju je ispucao golman domaćih prosledio u mrežu. Preuzeli su inicijativu domaći i napadali ali bez konkretnih prilika za gol. Lazarević je stavio tačku na meč u 72. minutu kada je dobar kontranapad svoje ekipe krunisao pogotkom. Do kraja bez većih prilika a Vojvodina je mogla da pobedi i ubedljivije da je Bastajić bio precizniji.

Trener domaćih, Žarko Lazetić, nije krio razočarenje i ističe da je ekipi danas sve nedostajalo na terenu da pobedi.

TSC sezonu završava na 6. mestu sa 48 bodova.

TSC: Filipović, Varga, Stojković, Antonić (Krsmanović), Petrović, Tomanović, Bočkai (Milićević), Stanojlović (Ratkov), Stanojev (Mirčevski), Banjac, Vukić