KOŠARKAŠICE PORAZOM OTVORILE SEZONU

Bačka Topola je 30 godina čekala da ugosti najbolje timove Srbije i njihove miljenice zaigraju ponovo u eliti srpske ženske košarkaške scene.

Na otvaranju sezone Topolčanka je ugostila u svom novom domu od ove sezone, sportskoj hali “ Jadran “ u Feketiću ekipu Duge iz Šapca i u jednoj pravoj prvenstvenoj utakmici pretrpela poraz rezultatom 72:67. Izabranice Dejana Šegrta čini se pregorele su u želji da uspešno započnu borbu za bodove u 1. ŽLS i to se odrazilo na sam start utakmice gde su Šapčanke koje imaju višegodišnje iskustvo igranja u najvišem rangu takmičenja znale to da kazne i stvore dvocifrenu prednost.

Brzo su se žuto – crne konsolidovale nakon time – outa i ulaska sa klupe Mihajlovićke i Vasiljevićke i uspele da uhvate rezultatski priključak. Nošene podrškom sa tribina vodila se ravnopravna igra do odlaska na odmor, a Šapčanke su prvo poluvreme rešile u svoju korist rezultatom 35:34.

Topolčanka je bolje otvorila drugo poluvreme i stekla 4 poena prednosti. Ponovo je usledio pad u igri našeg tima što iskusnije gošće zahvaljujući dobrom šutu za 3 poena koriste i kraj treće četvrtine dočekuju sa ponovo dvocifrenom prednošću – 54:44.

U poslednjoj četvrtini mnogo uzbuđenja. Topolčanka se dva puta vraćala iz mrtvih,ali treći put nije uspela i na kraju su bodovi otišli za Šabac,mada se ništa ne može zameriti našim devojkama što se tiče iskazanog karaktera,voljnog momenta i želje.
Sigurno da našem klubu nedostaje i ambijent legendarne sale OŠ “ Čaki Lajoš “ gde i najjačim klubovima ne bi bilo lako da unapred uknjiže bodove. Ovako kao domaćini igraju u Feketiću što je svakako hendikep za naš tim,a jedna prednost za sve gostujuće ekipe u sudaru protiv naših devojaka.

Najefikasnija u našem timu bila je Milica Inđić sa 17 poena,a odlične su bile i Nina Mihajlović sa 15 i kapiten Slađana Radulović sa 14 poena.

Šansu za popravni naše košarkašice će imati u subotu 07.oktobra kada će ponovo biti domaćini i dočekati u komšijskom derbiju ekipu Spartaka iz Subotice.