28. kolo Superlige Srbije: TSC bolji od Proletera!

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole uspeli su da savladaju Proleter iz Novog sada u okviru 28. kola Super lige Srbije rezultatom 2:1.

Dejan Milićević je pre početka utakmice nagrađen jer je protiv Čukaričkog odigrao 150 meč u dresu kluba iz Bačke Topole.

Od početka utakmice domaći tim je delovao ofanzivno što je sa druge strane omogućilo Proleteru da stvara prilike iz kontra napada. Tomović i Jovanović su pripretili golu Filipovića, kao i Kaluđerović. Ratkov je imao najbolju priliku da postigne gol, njegov šut je blokiran dva puta. Potom je šutirao i Tomanović, Petrić je i to odbranio. Prednost je doneo napadač Stefan Vukić u 29. minutu. On je primo loptu na protivničkoj polovini, odigrao do Banjca koji odlično nalazi Stanojeva u kaznenom prostoru a ovaj daje odličnu povratnu loptu za Vukića. Mogli su domaći i do veće prednosti na poluvremenu, ali ostalo je 1:0.

U drugom delu ponovo inicijativa domaćeg tima. Vukić izlazi pred gol Petrića i šutira u njegov ugao. Banjac je odlično povukao kontru i stvorio priliku za napadača TSC. Ratkov sa svega par metara šalje loptu iznad gola udarcem glavom. u 76. minutu prelep kontra napad domaćih i 2:0. Ratkov spoljnom pronalazi Banjca koji vraća loptu Vukiću i ovaj je šalje mrežu Proletera. Da meč bude neizvetan pobrinuo se Jovan Ilić koji je minut nakon gola TSC smanjio prednost na 2:1.

Nakon ove pobede TSC se nalazi na 5. mestu prvenstva sa 38 bodova. U narednom kolu gostuje ekipi Partizana u Beogradu.

TSC: Filipović, Stojković, Ćalušić, Antonić, Petrović, Tomanović, Milićević (Bočkaj), Ratkov (Krsmanović), Stanojev (Mirčevski), Banjac (Stanojlović), Vukić (Doucoure)