Strelac: Silađi u 59 minutu.
Žuti kartoni: Krivokapić, Nedić (TSC), Savović (Bačka 1901).
TSC: Jorgić, Nedić, Resanović, Cvetković, Todorović, Radović, Krivokapić, Boroš, Rahić (Milić), Silađi (Majoroš), Šicar (Nastić).
Bačka 1901: Tasić, Kiš, Savović, Banjac, Ušumović, Nikić, Milikić, Poljaković, Vukojičić, Vučković, Nosković (Vojnić).

IVA_4935Ni provala oblaka sat vremena pre početka susreta nije pokvarila slavlje fudbalera i stručnog štaba FK,,TSC“. U utakmici poslednjeg kola Srpske lige-Vojvodina TSC je slavio minimalnu ali zasluženu pobedu protiv najstarijeg kluba u Srbiji subotičke Bačke 1901 u komšijskom derbiju.
Topolčani su ostvarili sjajan uspeh u prolećnom delu prvenstva jer nisu osetili gorčinu poraza u 15 ligaških mečeva. Ostvarili su 7 pobeda i 8 nerešenih ishoda uz gol razliku 18:6 i osvojenih 30 bodova, sto ih je na kraju prvenstva dovelo na drugu poziciju prvenstvene tabele. Što se tiče same utakmice igrači i jedne i druge ekipe su uložili mnogo želje i truda da ostvare povoljan rezultat po veoma teškom i klizavom terenu. U 28 minutu zamalo iz ničega da Subotičani stignu do prednosti, lopta je bila upućena prema golu TSC-a, vođa navale Bačke 1901 Nosković je bio uporan, ali golman Jorgić je bio bliži lopti, napucao je centarfora gostiju koji je ostao da leži u kaznenom prostoru domaćih, a lopta je za koji centimetar proletela kraj desne stative domaćeg gola. Ovom prilikom Nosković se povredio i morao je da napusti teren i ustupi svoje mesto rezervisti Vojniću. IVA_4878U 35 minutu najidealnija šansa za goste. Vučković se po levoj strani oslobodio svog čuvara i uposlio usamljenog Vojnića koji je samo par minuta pre toga kročio na teren, ali ovaj iz povoljne situacije sa 10m po sredini gola šalje loptu pored gola. Samo nekoliko trenutaka kasnije i TSC je prvi put pripretio na ovom meču. Idealno izveden slobodan udarac Silađija u gol ne pretvara Šicar koji iz dobre pozicije glavom šalje loptu pored gola. Trenutak odluke zbio se u 59 minutu, tropotezna akcija, Todorović je sjajnom dugom loptom izbacio Resanovića po levoj strani, usledio je centaršut iz prve, na pravom mestu našao se Silađi, usledio je oštar šut po zemlji i mreža Tasića se zatresla za opšte oduševljenje domaćih navijača na Gradskom stadionu. U 67 minutu stopostotna šansa za domaće u kojoj su akteri bili Milić i mladi Krivokapić. Milić je nesebično uposlio Krivokapića koji sa 7-8 metara usamljen šalje loptu pored gola gostiju. Do kraja susreta igrači TSC-a su pametnom i strpljivom igrom uz veći posed lopte sačuvali minimalnu prednost, a nakon poslednjeg zvižduka sudije Kedže na centru igrališta burno proslavili važnu pobedu i završetak prvenstvene trke, a šef stručnog štaba bačkotopolskih plavo-belih Radovan Krivokapić našao se na rukama svojih pulena.