TOPOLA – VRBAS 70:64

U derbiju 8. kola Prve srpske lige – sever košarkaši Topole su zabeležili novu pobedu koja ih je dovela na deobu drugog mesta prvenstvene tabele, zajedno sa ekipom Akademika iz Srbobrana. Savladan je Vrbas sasvim zasluženo sa 70:64.

Od sudijskog podbacivanja na početku utakmice pa sve do kraja Topola je imala konstantnu prednost.
Izabranici Mikloša Benčika su 1. poluvreme odigrali za čistu desetku. Odbrana je funkcionisala besprekorno, a napad maštovit i ubitačan. Topolčani su mleli rivala pa je posle 13 minuta igre stvoreni najveća razlika na susretu +18 (34:16). Na kraju poluvremena 43:30 za domaće.
U 3 četvrtini kao i u duelu protiv Pazovčana nešto slabije izdanje Topole što Vrbas koristii šutem iz daljine, van linije 6,75 uspeva da prepolovi zaostatak pred odlučujući period igre. I početak poslednje četvrtine pripao je gostima, tako da je posle 2 i po minuta igre i početkom najraspoloženijeg u gostujućem timu Radinovića Vrbas došao na samo -4 (55:51). Potom je usledila “bomba” (trojka) najboljeg kod domaćih Hinića, pa uspešan prodor mladog Turbića, koševi Topalova i Radovića i za tili čas na semaforu ponovo velikih +12 za Topolu (63:51). Do kraja su Topolčani rutinski priveli meč kraju i vrednu pobedu burno proslavili na parketu kada je sirena označila kraj susreta, a publika za uložen trud i zalaganje nagradila ih aplauzom.
Kod Topole najbolji bek Hinić sa 20 ubačenih poena i Radović sa 14, mada i svi ostali koji su kročili na teren zaslužuju pohvale za prikazano, a kod vrbasa vredni pomena Radinović koji je ubacio 18 i Zorić sa 14 ubačenih poena.
U narednom 9. kolu košarkaši Topole gostuju poslednjeplasiranoj ekipi Crvenke, koja u predhodnih 8 susreta još nije osetila slast pobede.