Pobeda TSC pod reflektorima

U okviru nekompletnog 6. kola LLT Super lige Srbije, ekipa TSC je na Gradskom stadionu u Senti slavila protiv Inđije rezultatom 2:0 i tako zadržala drugo mesto na tabeli, uz isti broj bodova kao Vojvodina.

Prvo poluvreme donelo je mnogo šansi na obe strane. Prvi su zapretili gostujući fudbaleri. Ipak, Silađi je svojim trećim golom u sezoni doneo prednost TSC u desetom minutu. Nakon vodećeg gola, incijativu preuzimaju igrači u zelenim dresovima koji prete u više navrata. Najbolju šansu propušta Brana Ilić, koji pogađa okvir gola. Minut pre kraja prvog poluvremena, nakon odbitka loptu u mrežu Inđije šalje njen nekadašnji igrač i sadašnji kapiten TSC, Saša Tomanović. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 2:0.

U drugom delu utakmice takođe konkretnija igra gostiju. Igrao se 53. minut kada je golman domaćih Filipović izašao van kaznenog prostora, loptu mu je oduzeo napadač gostiju Ilić i poslao je u mrežu, ali je sudija Stojiljković poništio pogodak zbog navodnog igranja rukom. Za domaće najbolju šansu propušta Silađi, koji krade jednu loptu na polovini Inđije, izlazi pred gol ali njegov šut brani golman Preković. Na drugoj strani, nakon jedne povratne lopte igrača gostiju sa gol linije je izbacuje odbrana TSC. Meč je završen pobedom domaćih od 2:0 uz više šansi gostiju. Publika je mogla da uživa u meču koji je po prvi put na stadionu u Senti odigran pod svetlima reflektora, koji su nedavno postavljeni. U sledećem kolu TSC gostuje u Beogradu ekipi Partizana.

TSC: Filipović 7, Varga 6, Ponjević 6, Skopljak 6, Antonić 6, Tomanović 7, Milićević 6, Arsenijević 6, Duronjić 5 (Grabež 6), Silađi 7 (Šinković -), Lukić 6 (Galić-)

Inđija: Preković 6, Rogač 6, Dimitrijević 6, Bjeličić 5 (Banjac 5), Vidić 6, Ilić M 5; Bosančić 5, Bastajić 5 (Janjić V -; Rajevac -), Janjić M 5; Ilić B 6 ; Milosavljev 6.