POBEDA I PORAZ ZA KRAJ, OBEZBEĐEN OPSTANAK

Košarkaši Topole su u roku od samo 48 h odigrali dve utakmice,obe na svom terenu, zabeležili polovičan uspeh i tako spustili zavesu na ovogodišnje takmičenje koje je bilo specifično prouzrokovano virusom CORONA koji je zahvatio celu planetu pa su se sve utakmice igrale bez prisustva publike.
Topolčanima je iz ove dve utakmice bila neophodna jedna pobeda da bi osigurali opstanak u ovom rangu takmičenja i to su učinili već u prvoj kada su u petak dočekali ekipu Dinama iz Pančeva i savladali ih rezultatom 79:62.

Plavo – beli su bili bolji tim tokom celog susreta.Pančevci su samo tokom prve četvrtine pružili kakav takav otpor našim košarkašima koji su bili izuzetno motivisani pred ovaj meč i želeli da se revanširaju protivniku za poraz koji su doživeli samo tri dana ranije pre ovog susreta.Zrela,odgovorna i sigurna igra izabranika Mikloša Benčika za trijumf koji je i definitivno značio opstanak za naš klub.

Posle samo 48 h Topola je u poslednjem kolu dočekala Dunav 2014 iz Apatina i u podmlađenom i nekompletnom sastavu doživela poraz rezultatom 104:86.Trener Benčik nije mogao da računa za ovaj susret na svoj udarni trio Kuridža – Perlić – Topalov.Svoju šansu na ovom susretu i ukazano poverenje trenera iskoristio je na najbolji mogući način 16 – godišnji Strahinja Savić ubacivši 13 poena i koji je pokazao da se razvija u igrača pred kojim je lepa budućnost ako nastavi da i dalje predano uči i radi na svom košarkaškom putu. Bila je ovo utakmica bez obaveza,gde je napad bio u prvom planu,a odbrana zanemarena na obe strane što govori i broj ubačenih poena na kraju utakmice.Skoro identičnu utakmicu ova dva rivala su odigrali pre mesec dana u Apatinu.Topolčani prvo poluvreme vrlo dobri,u drugom poluvremenu tačnije 3.četvrtini igra im se raspala, pa Apatinci ovaj period igre ubedljivo rešavaju u svoju korist pre svega zahvaljujući izvanrednom šutu za 3 poena i tako rešavaju pitanje pobednika u ovom susretu.

Košarkaši Topole su takmičenje u play – outu 1 SLS okončali na 4.mestu zabeleživši po 4 pobede i poraza.