OČEKIVAN UBEDLJIV TRIJUMF

Košarkaši Topole su očekivano ubedljivo savladali ekipu Futoga rezultatom 84:59 u okviru 8.kola 1 SLS.

Bila je ovo treća pobeda u nizu za izabranike Mikloša Benčika i milimetri dele naš tim od plasmana u play-off.

Topolčani su još jednom pre svega timskom igrom,predvođeni sjajnim Igorom Arnautom dominantno odbranili domaći teren.Gosti iz Futoga su bili ravnopravan rival samo do početka druge četvrtine kada je na semaforu stajalo 23:21 za naš tim. Potom je usledila furiozna serija plavo – belih koja je otklonila svako pitanje pobednika.Na poluvremenu Topola je vodila 48:33, a u 2.poluvremenu razlika je konstantno rasla do maksimalnih +30, što je trener Benčik iskoristio da ukaže šansu i onim najmlađim koji su bili u protokolu za ovaj susret.

Sve u svemu jedno lepo košarkaško veče u našem gradu pred ponovo solidno popunjenim tribinama sale OŠ “ Čaki Lajoš „.

Ekipu Topole sada očekuju dve izuzetno teške utakmice.Prva je na redu narednog vikenda u Kuli protiv drugoplasiranog Hajduka, koji je uzdrman nakon dva vezana poraza.