KOŠARKAŠICE POBEDOM BRZO ZALEČILE RANE IZ STARE PAZOVE

KK Topolčanka je posle poraza u derbiju prošle nedelje u Staroj Pazovi zalečila rane i u okviru 8. kola Prve RŽL na gostovanju u Bačkoj Palanci zabeležila veoma važnu pobedu protiv ekipe Delfina rezultatom 74:58.

Na samom startu utakmice igračice Topolčanke su jasno stavile do znanja domaćinu da ih u ovom susretu interesuje samo pobeda i da nastave pobednički niz koji je prekinut prošle nedelje u Staroj Pazovi. Odličnom odbranom omogućile su da iz kontranapada sigurno i lako poentiraju. Utakmica je prelomljena u 2. četvrtini koju je Topolčanka rešila u svoju korist rezultatom 27:7.

U 2. poluvremenu trener Šegrt je priliiku pružio svim igračicama koje su se našle u protokolu za ovaj susret.

Najefikasnija u ekipi Topolčanke bila je Dragana Kekezović sa 28 poena, a dobru igru su pružile i standardna Jelena Zorić sa 11 poena kao i Gordana Cvetković i Mila Ivetić koje su postigle po 10 poena, ali i odradile veliki posao u odbrani. U ekipi Delfina ubedljivo najbolja nekadašnja igračica Topolčanke Ivana Smiljanić koja je ubacila polovinu koševa svog tima- 29.