Košarka: Neizvesna završnica i poraz košarkaša Topole

Košarkaši Topole su nažalost pretrpeli novi poraz u ovogodišnjem prvenstvu Prve srpske lige-sever. Ovoga puta bolji od njih je bio Sveti Đorđe iz Žitišta koji je slavio u sali OŠ,,Čaki Lajoš“ sa 77:71.

Obe ekipe su u ovaj susret ušle dosta haotično sa mnogo promašaja da bi led probili trojkama kod domaćih Kaćanski, a kod gostiju najiskusniji Boljac. Prva četvrtina pripala je Topolčanima 17:13. I tokom drugog kvartala domaći tim je imao konstantnu minimalnu prednost, a goste iz Žitišta u životu je držao fenomenalan šut za 3 poena, gde su za 10 minuta igre ubacili čak 6 dalekometnih hitaca. Na poluvreme se otišlo vođstvom košarkaša Topole od 35:34. Čini se da je početak 2. poluvremena odredio dalji tok utakmice i rešio pobednika ovog susreta. Topolčani bezidejni u napadu, za 6 minuta igre u 3. četvrtini prodali su čak 8 lopti, što je iskusna ekipa Žitišta znala da kazni i ovaj deo utakmice reši u svoju korist rezultatom 27:17. U poslednjih 10 minuta susreta bačkotopolski plavo-beli krenuli su na sve ili ništa. Uspeli su Topolčani posle dobre odbrane i nekoliko lakih poena u napadu da uhvate rezultatski priključak i da dođu na 2 poena zaostatka (61:63) u finišu meča. Od tog trenutka igralo se koš za koš, a pri rezultatu 70:66 za goste minut pre kraja Krstanović ubacuje trojku za hlad tuš za sve prisutne u sali i pobedu gostiju. Najefikasniji sa po 14 poena u ekipi Svetog Đorđa bili su Boljac i Ugrčić, dok je kod Topolčana najzapaženiji bio Miloš Savić koji je ubacio 16 poena.

U narednom kolu Topolčani gostuju u Kovinu ekipi Radničkog.