Košarka: KK Topola – Važna pobeda na prvom gostovanju

U utakmici 2. kola Prve Srpske lige-Sever košarkaši Topole su ubeležili svoj prvenac u ovogodišnjem prvenstu savladavši u Inđiji domaći Železničar sa 67:59.

KK TopolaBila je ovo prilično neefikasna utakmica što na kraju pokazuje i konačan rezultat i ne mnogo lepa za oko, ali na kraju bitna je veoma važna pobeda izvojevana i to na prvom gostovanju u ovoj sezoni. Počelo je sa puno grešaka na obe strane tako da je prvi koš pao na isteku 3. minute. Sredinom prve četvrtine rezultat je bio 6:4 za Topolu. Od tog trenutka izabranici Mikloša Benčika su se trgli i do kraja ovog dela igre stvorili lepu prednost u svoju korist (20:13). Druga četvrtina je u potpunosti pripala domaćim košarkašima pa se na veliki odmor otišlo sa minimalnom prednošću Topole 36:34. Treći period igre bio je najneefikasniji, ali su ga dobili Topolčani i ponovo stvorili lepu zalihu pred završnu 4. četvrtinu (51:44).

Posle 3 minuta igre u poslednjoj deonici Turbić je pogodio jedinu trojku na ovoj utakmici za svoj tim i Topola dolazi do najveće prednosti na susretu (58:47). Činilo se u tim trenucima da će Topolčani lako meč privesti kraju, ali tako nije mislila mlada i talentovana ekipa Železničara koja je u nekoliko navrata uspevala da dodje na -5, ali ne i do potpunog preokreta. Tačku na ovaj susret i prvu pobedu stavio je 40-tak sekundi pre kraja Ognjen Prlja kada je presekao jedan napad domaćih i položio loptu kroz koš protivnika i tako uz Adisa Turbića koji je postigao 20 poena i bio najefikasniji igrač utakmice izrastao u junaka pobede.

Utakmicu 3. kola Prve srpske lige-sever košarkaši Topole odigraće u petak 14.10.2016. U goste im dolazi Sloven iz Rume, a početak susreta je zakazan za 17h u velikoj sali OŠ,,Čaki Lajoš“.