Košarka: KK Topola pretrpela poraz

Na startu Prve srpske lige-sever u košarci, košarkaši Topole su u derbiju kola dočekali ekipu Sv. Đorđa iz Žitišta, favorita broj 1. za osvajanje prvog mesta i putnika u viši rang takmičenja i pretrpeli poraz rezultatom 81:66.

KK TopolaKošarkaši Topole su znatno oslabljeni ušli u ovaj susret jer trener Benčik nije mogao da računa na tri bitna igrača-Kaćanski, Hinić, Drčelić. Ipak, Topolčani su pružili žestok otpor gostima, naročito u prvom poluvremenu, koje su rešili u svoju korist rezultatom 34:27.

Obe ekipe su u meč ušle nervozno, prva do ozbiljnije prednosti dolazi ekipa Sv. Đorđa 19:11. Posle tajm auta trenera Benčika sledi rapsodija u plavo-belom. Odavno u Bačkoj Topoli nije viđena takva lepa i atraktivna košarka. Domaći su odigrali 10. minuta kao u transu. Favorizovana ekipa Sv. Đorđa je bila na kolenima poput grogiranog boksera, nisu uspeli da probace loptu kroz koš domaćina, dok su Topolčani na drugoj strani rešetali koš protivnika preko Turbića, Cvjetkovića i kapitena Radovića. Topola je napravila neverovatnu seriju 21:0, a na semaforu rezultat 32:19 za Topolu i to je bila najveća prednost koju su Topolčani imali na ovom susretu. U finišu poluvremena ipak su gosti uspeli da smanje prednost Topole na podnošljivih -7.

U drugom poluvremenu je potpuno drugačija slika na terenu. Već posle 2 minuta igre u nastavku, gosti su se potpuno rezultatski vratili u meč, nedugo zatim i preuzeli vođstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Poslednji trzaj Topola je učinila na početku poslednje deonice igre kada je pripretila i stigla nadomak izjednačenja(51:53). Tada na scenu stupa gostujući igrač Miljković koji postiže 3 trojke , jednu čak uz faul i uz kapitena Boljca izrasta u junaka veoma važnog trijumfa svoje ekipe. Do kraja susreta treba istaći da je trener Benčik u finišu susreta dao šansu petnaestogodišnjacima Čekeu, Simoviću i Slijepčeviću pred kojima je lepa košarkaška budućnost. Na kraju utkamice objektivna bačkotopolska publika je aplauzima ispratila igrače oba tima u svlačionicu.

U drugom kolu narednog vikenda košarkaše Topole očekuje gostovanje u Inđiji,ekipi Železničara.