KK,,Kris Kros“ (Pančevo)-KK,,Topola“ 95:85

Košarkaši Topole u oslabljenom sastavu bez trojice standardnih prvotimaca Hinića, Kaćanskog i Drčelića su u 24. kolu Prve srpske lige-sever gostovali u Pančevu ekipi Kris Krosa koja je do ove utakmice imala isti broj bodova i delila sedmo mesto na tabeli sa Topolčanima.

kk topolaPančevci su sa znatno više želje i motiva pristupili ovom susretu i na kraju zabeležili sasvim zasluženu pobedu od 95:85 revanširavši se Topolčanima za ubedljiv poraz iz prvog dela sezone. Pančevci su već nakon 10 minuta igre stekli dvocifrenu prednost (26:15), a do kraja poluvremena je i uvećali (48:31) i već tada razrešili dileme ko će slaviti na kraju susreta. Nedopustivo je da druga ekipa u ligi sa najmanje primljenih koševa u prvoj četvrtini napravi samo jedan faul, i to nesportski, što oslikava kakvu odbranu su igrali košarkaši Topole na ovoj utakmici. Takođe primljen je i najveći broj poena na jednom susretu u ovogodišnjem prvenstvu. U 2. poluvremenu igralo se praktično bez odbrana, pa je postignut veliki broj koševa na obe strane. I treći period igre je pripao domaćim košarkašima, dok je Topolčanima pripao poslednji kvartal utakmice, gde su ubacili čak 35 poena za 10 minuta igre i tako poraz učinili koliko toliko podnošljivim. Najbolji u redovima Kris Krosa i igrač utakmice bo je Langurić koji je ubacio 23 poena, a u ekipi Topole najefikasniji je bio Miloš Savić sa 22 poena, a treba naglasiti i to da ih je sve ubacio u 2. poluvremenu. Vredan pomena u ekipi Topole bio je i plejmejker Adam Lacković koji se borio kao lav uprkos visokom vođstvu domaćih. Uz 10 postignutih poena, imao je 8 osvojenih lopti i 6 asistencija. Košarkaši Topole i u narednom, predposlednjem kolu lige gostuju, ovog puta u Staroj Pazovi istoimenom domaćinu kojeg su savladali u prvom delu sezone košem Prlje u poslednjoj sekundi u jednoj neizvesnoj utakmici tokom svih 40 minuta igre gde je protivnik ubacio čak 21 trojku uz visok procenat uspešnosti.