KK,,Hajduk“ (Kula)-KK,,Topola“ 69:51

dsc_7847Košarkaši Topole su porazom okončali prvi deo sezone i ovu možemo slobodno da kažemo uspešno kalendarsku godinu, inače ljubilarnu (75 godina od osnivanja kluba) u Kuli od domaćeg Hajduka rezultatom 69:51.

Na kraju visok poraz, ali dešavanja tokom susreta ne govore u prilog tome, jer su Topolčani 30 minuta igrali dobro, bili ravnopravan rival domaćinu, ako ne i bolji, a to se naročito odnosi na igru u prvom poluvremenu. Odigrali su Topolčani prvu četvrtinu u visokom ritmu, možda i najbolju u dosadašnjem toku prvenstva. Potpuno su neutralisali domaće košarkaše u napadu, naročito udarnu iglu domaćeg tima Bajića. Na drugoj strani veoma razigrani i raspoloženi su bili Nikola Vuković koji je odlično zamenio bolesnog Miloša Savića koji nije nastupio u ovoj utakmici i Adis Turbić. Kao plod tako dobre i angažovane igre Topola je nakon prvih 10 minuta imala vođstvo od 21:13. U drugoj četvrtini mali pad u igri Topole u napadu, ali je odbrana i dalje bila na visokom nivou što je rezultiralo prednošću Topolčana na poluvremenu 31:28. Na početku 2. poluvremena razigrao se najbolji igrač domaćih Bajić, koji je počeo da pogađa i asistira svojim saigračima, pre svega centru Goluboviću. Razvila se velika rovovska borba na parketu, a pred poslednjih 10 minuta igre rezultat na semaforu je glasio 47:47. U poslednjoj četvrtini igra Topole se raspala kao mehur od sapunice. Mislilo se da ne može da se ponovi izdanje od pre tri nedelje iz Novog Bečeja kada su košarkaši Topole u 3 periodu igre za 10 minuta ubacili svega 4 poena, ali su oni to demantovali i ponovili neslavan rekord i to pogocima sa linije za slobodna bacanja, bez postignutog koša iz igre. Košarkaši Topole su okončali prvi deo sezone na 8 mestu prvenstvene tabele Prve srpske lige-sever sa 6 pobeda i 7 poraza, od kojih je najvažniji trijumf bio u 5 kolu nad liderom prvenstva ekipom Dunava iz Apatina kome je to bio i jedini poraz u 13 odigranih prvenstvenih utakmica. Posle susreta u Kuli trener Benčik je dao slobodno svojim igračima do 09.01.2017. za kada je zakazao početak priprema za drugi deo prvenstva koji počinje 28.01.2017. gostovanjem Topolčana u Žitištu ekipi Svetog Đorđa.