KK ,,Topola“ – KK ,,Crvenka“ 81:64

Posle dva uzastopna gostovanja i zabeležene dve važne pobede košarkaši Topole su pred svojim navijačima dočekali poslednjeplasiranu Crvenku i zabeležili novu,ovog puta očekivanu pobedu sa 81:64.

12651093_945428182245322_6930076204709733465_nBila je ovo utakmica gde je trener Benčik dao veći prostor za igru mladjim igračima da pokažu sta umeju i da vidi da li u narednom prvenstvu može ozbiljnije da računa na njih i njihovu pomoć. Petorka domaćih u ovom susretu Cvjetković, Turbić, Radović, Savić i Mumalo odigrala je prvu četvrtinu bez izmene i već tada resila nedoumicu oko pobednika ovog susreta. Rezultat posle prvih 10 minuta igre glasio je 32:15 za Topolu, a u ovom periodu igre istakli su se kapiten Radović sa 9 poena (3 trojke) i mladi Marko Mumalo sa 8 poena (2 trojke). U drugoj četvrtini šansu kod domaćina su dobili juniori Damjan Miljanić i Isidor Katić. Crvenčani su dobili ovu deonicu sa 19:14, pa se na veliki odmor otislo sa +12 za Topolu (46:34).

Drugo poluvreme je započela petorka koja je i počela ovaj susret i za kratko vreme predvodjena Turbićem i Savićem odlazi na 20 poena viška. Prve poene u zvaničnim utakmicama kod seniora zabeležio je Katić (ukupno 6 poena na utakmici) u ovom periodu igre, a na kraju treće četvrtine i najveća prednost Topole u ovom susretu 68:46. Poslednju četvrtinu na terenu je provela verovatno najmladja petorka u dugogodišnjoj istoriji kluba (ove godine klub slavi svoj 70. rodjendan): Turbić, Miljanić, Katić, Slavčev, Slijepčević čiji je prosek godina 17. Najefikasniji kod domaćina bio je Adis Turbić koji je ubacio 17 poena, a kapiten Radović i mladi Mumalo su postigli po 15. U Crvenki najefikasniji Knežević sa 13 poena.

U narednom kolu košarkaši Topole gostuju u Kovinu ekipi Radničkog.