FUTOG – TOPOLA 72:54

Posle nešto više od mesec dana pauze nastavljeno je prvenstvo Prve srpske lige u košarci. Odmah u prvom kolu nastavka derbi, koji je možda i rešio prvaka lige u putnika u viši rang – drugu ligu Srbije.

Sastali su se prvi i drugi na tabeli, a derbi nije ispunio očekivanja javnosti. Obe ekipe su nervozno ušle u ovaj susret, pogotovo Topola, puno grešaka na obe strane, a posle prve četvrtine domaćin je vodio 16:9. U pored očajne igre tokom celog prvog poluvremena Topola je na poluvremenu zaostajala samo 8 poena (35:27).

Početak drugog poluvremena je u potpunosti pripao Topoli. Pokazali su Topolčani da umeju da igraju košarku, podsetili na blistava izdanja iz prvog dela prvenstva, proradio je inat u njima, odbrana je funkcionisala besprekorno, domaćin je ubacio samo 2 poena za 7. minuta. Na semaforu rezultat 37:35. Sudijski par Rodić – Gaković koji su do ovog trenutka odlično vodili meč, donose nekoliko diskutabilnih odluka na štetu Topole, što izaziva revolt kod Topolčana, pa prvo centar Topalov, a posle 30 sekundi i  Prlja dobijaju tehničke greške, što iskusna ekipa Futoga obilato koristi i za nepuna tri minuta pravi neverovatnu seriju 21:2 (58:39).

Poslednja četvrtina je protekla u igri gde su igrači I jedne i druge ekipe jedva čekali da sirena na semaforu označi kraj susreta. Na kraju ubedljiva pobeda Futoga 72:52 mada je rezultat sigurno previsok u odnosu na ono što su ekipe pružile na terenu.

Najefikasniji igrač susreta je Vučetić sa 16 postignutih poena, a pratili su ga braća Vulin sa 12 poena. Kod Topole najefikasniji mladi Turbić sa 14 poena, a 12 poena ubacio je Prlja.

Sledeću utakmicu košarkaši Topole odigraće pred svojim navijačima u nedelju 07.02.2016. godine sa početkom u 17 časova. U goste im dolazi ekipa Kris krosa iz Pančeva.

Autor:  G.M.