Velika pobeda košarkaša

Košarkaši Topole su nakon prošlonedeljne pobede vezali i drugu u play – offu i to na vrućem gostovanju u Vrbasu protiv istoimenog domaćina koji je nakon regularnog dela prvenstva zauzeo prvo mesto u svojoj grupi sa samo jednim porazom.

kk topola

Veliki uspeh dobija na značaju jer naš tim je jedini u ovoj sezoni savladao prvoplasirane ekipe svojih grupa Joker iz Sombora i Vrbas nakon odigranih utakmica u regularnom delu sezone.

Plavo – beli su nakon velike borbe savladali Vrbas sa 88:85 i to tek nakon produžetka.

Bila je ovo jedna od najboljih odigranih utakmica izabranika Mikloša Benčika u tekućoj sezoni. Dosta tvrdo i čvrsto se igralo u 1.četvrtini koja je pripala Vrbašanima rezultatom 16:13. Odlično izdanje naših momaka u drugoj deonici u oba pravca rezultiralo je vođstvom našeg tima na poluvremenu od 38:31.

Početak 2.poluvremena pripao je domaćinu koji je uspeo da anulira prednost Topole pred poslednju odlučujuću četvrtinu. Velika borba se vodila u poslednjih 10 minuta,a nakon isteka 40 – tog minuta pobednika nije bilo (74:74), pa se ušlo u dodatnih 5 minuta.

Junak pobede našeg tima u ovom susretu bio je mladi Njegoš Milović koji je u produžetku postigao poslednjih 7 poena, od čega jednu veoma bitnu trojku za veliki trijumf bačkotopolskih košarkaša na teškom gostovanju u Vrbasu.

Već narednog vikenda počinje drugi krug play – offa. Košarkaši Topole će gostovati u Inđiji ekipi Železničara koja ih je pre mesec dana iznenadila i savladala na otvaranju play – off takmičenja u našem gradu.