TSC:Napredak 2:0- nastavlja se borba za 4. mesto!

Dva kola pred kraj prvenstva TSC je novom pobedom nastavio korak sa Voždovcem i Radničkim iz Niša. Na TSC Areni je savladan Napredak iz Kruševca rezultatom 2:0.

TSC: Filipović, Ćalušić, Leandro, Stojković, Petrović, Tomanović, Đakovac (Dukure), Banjac (Svilar), Stanojev (Milićević), Mirčevski, Stanojlović (Šušnjar)

Dosta odsutnih igrača u redovima domaćih, Varga je izostao zbog kartona a zbog povreda nije bilo Bočkaia, Ratkova, Vukića, Antonića. U vrhu napada od starta Mirčevski i Stanojlović.

Prvo poluvreme tvrdo, TSC nervozan a Napredak dobar u odbrani. Đakovac i Mirčevski su prvi zapretili golmanu Saviću. Melunović je umalo doveo goste u prednost kada je glavom prebacio loptu preko Filipovića a sa gol-linije je izbacio Ćalušić. Na poluvreme se otišlo bez golova.

U drugom delu sličan tempoi par poluprilika sa obe strane. U 57. minutu Mirčevski je doveo domaće u prednost kada je dočekao loptu na petercu nakon ubačaja Stanojeva sa desne strane. Nisu dugo čekali domaći na drugi gol koji je pao samo minut kasnije. Đakovac i Tomanović su razmenili par dodavanja a Mirčevski je uposlio Banjca koji je matirao golmana gostiju za 2:0. Mogao je makedonski internacionalac i do drugog gola u 72. minutu kada je za malo bio neprecizan nakon lob udarca. Petrović se takođe našao u odličnoj prilici ali je bio neprecizan. Na kraju 2:0 za TSC. Šansu da igra dobio je i mladi Momčilo Svilar u 80. minutu, igrač koji još nema navršenih 17 godina a trener domaćih bio je pun lepih reči za njega.

TSC se nakon ove pobede nalazi na 6. mestu sa 48 bodova koliko imaju i Voždovac i Radnički Niš. Upravo u narednom kolu ekipa iz Bačke Topole gostuje u Nišu.

Žarko Lazetić, šef stručnog štaba TSC, ističe značaj ove pobede:

„Da nam je ovo neko ponudio pre 3 meseca odmah bismo prihvatili. Momci su sjajno izneli još jedan meč iako se Napredak odlično branio a mi bili nervozni. Ovo je pobeda za korak bliže zacrtanom cilju a to je 4. mesto i izlazak u Evropu“.