TSC poražen u Nišu, Evropa pod znakom pitanja?

TSC je u 36. kolu Superlige izgubio u Nišu od Radničkog rezultatom 2:0 čime je doveo u neizvesnost borbu za izlazak u Evropu i 4. mesto.

Na početku utakmice vođena je ravnopravna borba. Prvu veću priliku je imao TSC u 11. minutu, kada je Martin Mirčevski pogodio mrežu Radničkog, ali je zbog ofsajd pozicije gol poništen. U 18. minutu domaćin je došao do vođstva golom Filipa Kasalice, koji je uputio precizan udarac glavom i doveo svoj tim u vođstvo. Posle toga nije bilo mnogo šansi.

U drugom poluvremenu prvu priliku je imao Petar Ratkov, ali nije bio precizan. U 68. minutu Tomanović je snažno šutirao, ali je lopta završila preko gola. Već minut kasnije i Stefan Vukić je imao dobru priliku koju nije iskoristio. Domaćin je sve vreme pretio iz kontranapada. U 88. minutu Ćalušić je uputio izvanredan šut glavom, ali je čuvar mreže domaćih Filip Dujmović odbranio njegov pokušaj. U 89. minutu posle  kontranapada Lazar Jovanović je postavio konačanih 2:0.

TSC posle nekompletnog 36. kola se nalazi na 6. mestu Superlige sa 48 bodova. U slučaju istog broja bodova gledaće se plasman na kraju regularnog dela sezone što znači da će TSC imati prednost jer su nakon 30 kola bili na 4. mestu.