TSC pobedio Voždovac, u plejof ide kao drugi na tabeli (1:3)

Klub iz Bačke Topole bolji od domaćina u Beogradu.

Poslednje kolo donelo je mnogo uzbuđenja, TSC iz Bačke Topole je morao da savlada Voždovac i sačuva drugo mesto na tabeli pred plejof. U slučaju pobede ne bi previše ih zanimao rezultat druge utakmice, Čukarički:Partizan.

U prvom poluvremenu Voždovac je bio bolji rival u uvodnom delu, pa su i poveli golom Teodorovića nakon odbitka posle dodavanja Jočića. TSC nije uspeo da uputi udarac na gol a onda je Luka Ilić odličnom asistencijom pronašao Sašu Jovanovića. Najbolji strelac ekipe u prvenstvu ove sezone je upisao svoj deseti pogodak u plavom dresu. Malo kasnije, u 30. minutu, pogrešio je golman domaćeg tima Katić i poklonio gol Petru Ratkovu. Na poluvremenu 1:2 za TSC.

U drugom delu nije bilo previše prilika, usporen je ritam utakmice, a domaći nisu uspevali da stvore šanse. U nadoknadi vremena nova greška Katića koji napucava svog igrača, loptu dobija Stefan Vukić koji pronalazi Mirčevskog, pa je makedonski internacionalac izbacio telom jednog igrača Voždovca i loptu smestio u mrežu. Na terenu je viđen i rođeni Topolčanin koji nastupa za Voždovac, Predrag Medić.

TSC se nakon 30. kola nalazi na drugom mestu sa 62 boda i predstoji mu sedam mečeva u plejofu. U prvom kolu će gostovati Crvenoj zvezdi na Marakani, a zatim u Bačku Topolu dolaze Čukarički i Partizan.

TSC: Filipović, Cvetković, Antonić, Stojić, Krstić, Petrović, Kuveljić (Krpić), Đakovac, Ilić (Milosavljević), Jovanović (Vukić), Ratkov (Mirčevski)