SUPER LIGA (22/23) 5. KOLO, TSC – NOVI PAZAR 0:1

Fudbaleri TSC-a su u 5. kolu Superlige Srbije na svom terenu izgubili od Novog Pazara rezultatom 0:1.

Mozzart Bet Super liga

U prvom poluvremenu TSC je bio bolji rival.  Ređale su šanse pred golom Novog Pazara, ali igrači iz Bačke Topole nisu bili precizni.

Stefan Vukić je probao da postigne pogodak glavom sa svega par metara, a zatim i šutom sa deset metara, ipak lopta je u oba slučaja otišla iznad prečke.  Petar Ratkov je imao nekoliko šansi, zatim je i Nikola Kuveljić pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je završila preko gola.

U drugom poluvremenu gosti su poveli u 56. minutu golom makedonskog reprezentativca Zorana Danoskog. Nakon vođstva protivnika TSC je napadao svim snagama, imao je izgledne šanse poput one u kojoj je desetka domaćeg tima Martin Mirchevski  pogodio stativu.

Na kraju rezultat je ostao 1:0 za Novi Pazar.

TSC posle nekompletnog 5. kola Superlige nalazi se na 4. mestu sa 8 bodova.

Žuti kartoni: Jovanović 62′, Vukić 66′, Stojić 81′, Mirchevski 90′, Đakovac 90′

Ilić – Stojković, Ćalušić, Stojić, Cvetković (Petrović 63′)  – Tomanović (K) (Mirchevski 63′) – Đakovac, Kuveljić (Stanojlović 85′) – Ratkov (Stanojev 63‘), Vukić, Jovanović (Milosavljević 80‘)