POLUVREME DOVOLJNO ZA UBEDLJIVU POBEDU

Košarkaši Topole su u okviru 4.kola 1 SLS dočekali ekipu Nove Pazove i nakon perfektne igre u 2.poluvremenu slavili ubedljivu pobedu rezultatom 83:53.

Nakon dva uzastopna poraza pobeda se nametala kao imperativ za izabranike Mikloša Benčika.Hendikepirani izostankom dvojice veoma bitnih igrača,pre svega organizatora igre Igora Arnauta,kao i Njegoša Milovića Bačkotopolčani su sjajno otvorili utakmicu i veoma brzo stekli dvocifrenu prednost pre svega zahvaljujući iskusnim Saviću i Vukoliću za koje gosti nisu imali rešenja u svom reketu,kao i Stojakoviću koji je postigao tri trojke, ali je i brzo ušao u problem sa ličnim greškama.Prvu četvrtinu naš tim je rešio u svoju korist rezultatom 20:12.Drugi period igre u potpunosti je pripao ekipi Nove Pazove,pre svega zbog slabog rešenja u napadu domaćih igrača,pa su gosti do poluvremena uspeli da anuliraju prednost Topole i na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 37:37.
U 2.poluvremenu apsolutna dominacija plavo – belih.Odbrana je delovala besprekorno.Za 20 minuta Novopazovčani su uspeli da ubace svega 16 poena (po 8 u obe četvrtine),a u napadu su proradili najkonstantniji igrač u ova prva četiri odigrana kola Kuridža i Gagić.Trener Benčik je u poslednjih nekoliko minuta šansu pružio i najmlađima,a Petar Martinović i mladi Ivezić uspeli su da postignu i svoje prve seniorske poene, što je objektivna bačkotopolska publika znala da nagradi gromoglasnim aplauzom,kao i celu ekipu na kraju susreta za sve prikazano u ovom meču,kao i za veliki uložen trud i napor naročito u drugih 20 minuta.
Košarkaše Topole sada očekuju dva uzastopna gostovanja.Prvo je na redu narednog vikenda u Žitištu ekipi Svetog Đorđa koja se posle dve sezone takmičenja u drugolugaškom društvu vratila u srpskoligaško.