POBEDOM ZATVORENA SEZONA IZ SNOVA

Košarkašice Topolčanke su na najbolji mogući način završile jednu od najboljih sezona u svojoj bogatoj dugogodišnjoj istoriji.

U utakmici poslednjeg kola 2 ŽLS žuto – crne su dočekale već odavno prežaljeni Sistem 2000 iz Smederevske Palanke i zabeležile sigurnu i očekivanu pobedu rezultatom 87:68.

Topolčanka je u ovogodišnjem prvenstvu zabeležila čak 18 pobeda i samo 4 poraza.

Gošće iz Smederevske Palanke koje će od naredne sezone igrati u nižem rangu doputovale su u naš grad sa svega 6 igračica.Trener Šegrt je pružio šansu svim svojim igračicama koje su bile upisane u protokol za ovaj susret.Žestoko su ušle naše devojke u ovaj meč i prvu deonicu rešile u svoju korist rezultatom 29:8.Na poluvremenu rezultat je glasio 52:31.

U drugih 20 minuta naš tim je smanjio gas posle 34 poena viška, pa je simpatična družina iz Smederevske Palanke iskoristila prisustvo mlađih igračica Topolčanke na parketu da ublaži poraz.

U domaćem timu najzapaženija Sofija Repček koja je postigla 21 poen pri tome zabeležila i 16 asistencija.Takođe zapažene su bile sestre Zorić, Jelena i Sonja koje su ubacile po 16 poena,a Danijela Grahovac ubacila je 13 poena . Najefikasnija igračica utakmice bila je iz protivničkog tabora Anđela Spahić koja je ubacila čak 40 poena (10 trojki).