Partizan savladao TSC u Bačkoj Topoli (1:3)

Derbi u 33. kolu Superlige završen pobedom gostiju.

Novi derbi u samo par dana za tim koji vodi Žarko Lazetić. Posle pobede nad Čukaričkim, stigao je Partizan koji je bio u lošoj formi ali nadigrao topolske plave pa je zasluženo na kraju slavio sa 3:1.

Počelo je napadima Partizana i gol je vrlo rano postigao Rikardo Gomeš. Izjednačio je Saša Jovanović u 20. minutu nakon što je Luka Ilić izveo slobodan udarac, lopta se od stative odbile na nogu napadača TSC. Mogao je TSC da preokrene, Petar Ratkov je u više navrata loše šutirao. Ponovo je Partizan zapretio, sada je Rikardo Gomeš pogodio prečku.

Odmah na početku drugog poluvremena je poveo gostujuću tim, Stojić je izgubio loptu u duelu sa Rikardom koji proigrava Natha, a šut kapitena Partizana završava posle odbrane Ilića kod Nemanje Jovića koji trese mrežu. Ponovo je napadao gost, koji je u 70. minutu rešio sve dileme oko pobednika pogotkom Filipovića za konačnih 1:3.

TSC ostaje na drugom mestu na tabeli, u narednom kolu će gostovati ekipi Radničkog iz Kragujevca.

V. Ilić – Ćalušić, Cvetinović (Milosavljević 46‘), Antonić (K) (Krstić 79‘) – Petrović, Stojić, Đakovac, Stanojev (Mirchevski 72′) – L. Ilić (Radin 79‘) – Jovanović, Ratkov (Vukić 72‘)

Strelac: Jovanović 20‘

Žuti kartoni: Đakovac 56′, Stanojev 66′, L. Ilić 83′