LLT Super liga Srbije: TSC savladao Voždovac 2:1 (2:1)

U 30. kolu Super lige Srbije, ekipa TSC savladala je na svom stadionu Voždovac rezultatom 2:1 i tako se popela na 4. mesto pred plejof.

Domaći tim je u meč ušao bez nekoliko standardnih igrača što zbog povreda što zbog suspenzije. Na golu se našao Jorgić, a nedostajali su kapiten Tomanović, Filipović, Stojković i Stanojev, dok već neko vreme nema Škuletića. Pred početak utakmice održan je minut ćutanja za preminulog Čedomira Draškovića, fudbalskog radnika i nekadašnjeg fudbalera. Da napomenemo da su meč pratili kako domaći tako i gostujući navijači, koji su uz navijanje pratili svoj tim tokom celog meča.

Krenuli su ofanzivno igrači TSC, Ratkov već u 4. minutu krade jednu loptu i izlazi sam pred gol gostiju ali šutira pored gola. U 15. Banjac odlično pronalazi Vukića koji trese mrežu Voždovca. Defanzivac Ćalušić je mogao da poveća prednost TSC da je bio precizniji u 40. minutu. U 45. minutu Voždovac dolazi do izjednačenja. Prelep pogodak postiže Purtić iz slobodnog udarca. Da se ipak na odmor ne ode sa nerešenim rezultatom pobrinuo se Stanojlović koji u nadoknadi vremena postiže pogodak. Dugo je trajao napad TSC, šutirali su redom Ratkov pa Stanojlović u golmana Krunića a drugi na kraju ipak trese mrežu Voždovca.

U drugom delu igre viđeno je manje prilika, domaći tim je stao na loptu i nije dozvolio gostima da razvijaju svoje napade. Vukić se ponovo našao u šansi nakon odigravanja Banjca, dok je kod gostiju prvu priliku imao Lasickas. Rezervista Dukure je mogao da postigne prvenac u dresu TSC kada je u 65. minutu uhvatio volej sa nekih dvadesetak metara i završio ga pogotkom u stativu. Odmah nakon toga Ćalušić šutira glavom u golmana. Minut pred kraj utakmice golman TSC Jorgić je odlično refleksno odbranio šut Novakovića i tako obezbedio tri boda za svoju ekipu.

Trener domaćeg tima je istakao nakon meča:

„Posle dve teške utakmice sa Crvenom zvezdom i Partizanom ušli smo u ovaj meč sa samo 13 igrača, mnogi su bili odsutni što zbog povreda, bolesti ili suspenzija. Momci su svi dali svoj doprinos i pokazali timski duh i tako doprineli da danas dođemo do bitne pobede. Ističem da nam je pobedu donela odbrana Jorgića u poslednjem minutu meča. Danas smo malo promenili sistem igre, više smo igrali diretkno i pokušavali da iskoristimo prostor preko krila, tako smo i postigli golove.“

TSC se nakon ove pobede nalazi na 4. mestu Super lige Srbije sa 41 bodom. Ekipa će odigrati još 7 mečeva u okviru plejofa.