Het-trik Ivanića sve bliži još jednoj tituli

U sjajnom ambijentu kakav još nije viđen na novom stadionu TSC Areni u Bačkoj Topoli fudbaleri Crvene zvezde savladali su TSC u meču 32. kola Super lige Srbije rezultatom 4:0 (1:0).

Trostruki strelac za Zvezdu bio je Mirko Ivanić, golovima u 16., 64. i 67. minutu, a četvrti gol postigao je i El Fardu Ben u 72. minutu.

Dejan Stanković, trener Zvezde, napravio je nekoliko promena u startnoj postavi posle derbija i to se pozitivno odrazilo na ekipu na nezgodnom gostovanju. Danas je Crvena Zvezda igrala šampionski.

TSC: Filipović, Stojković, Čalušić, Antonić, Bočkaj, Varga, Đakovac, Banjac, Stanojev, Ratkov, Vukić – Mirčevski, Dukure, Ratkov

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Dragović, Eraković, Pankov, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Ben, Pavkov – Srnić, Krstičić, Ohi, Stanković, Motika.

Od prvog zvižduka sudije Miloša Milanovića crveno-beli su atakovali ka raspoloženom golmanu Filipoviću

Prvi udarac u okvir gola na utakmici uputio je Milan Pavkov. Povukao je po desnom krilu Gajić i uputio idealan centaršut. Pavkov je bio najviši u skoku i uputio udarac na gol, ali je Filipović bio oprezan.

Faulom nad Ivanićem u 14. minutu, Ifet Đakovac sprečio je potencijalno opasnu kontru crveno-belih.

Goleadu je otvorio Ivanić u 16. minutu. Katai je prošao po levoj strani, ubacio po zemlji u peterac, lopta je prošla kroz noge igraču TSC-a, ni golman Filipović nije uspeo da je zahvati, Ivaniću je ostalo da loptu sa tri metra ubaci u praznu mrežu – 1:0.

Najveću priliku domaćih na utakmici u 22. minutu delo je po nama najagilnijeg fudbalera domaćih Mihajla Banjca koji sa levog boka ubacuje loptu u peterac gostiju, ali na nju ne stiže Vukić.

U 29. minutu po levoj strani prolazi Katai, upošljava Kangu koji loše šutira i propušta priliku da poveća prednost.

Igrao se 35. minut kada Banjac odlično šutira a golman Zvezde Borjan odličnom intervencijom brani svoj gol.

Iz prvog poluvremena, tačnije u 45. minutu beležimo i odličan šut glavom Pavkova, ali se na poluvreme ipak odlazi sa minimalnom prednošću gostiju od 1:0.

U drugom poluvremenu Zvezda je počela ozbiljnije da preti golmanu Filipoviću, pa u 52. i 56. minutu udarci Kataija atraktivnim volejom i šut glavom Ivanića završavaju preko prečke.

Igrao se 62. minut, Ivanić je posle prodora asistirao na desnu stranu Gajiću, koji je poslao dijagonalu ka golu, ali je golman TSC-a fantastičnom paradom odlično odbranio.

U 64. minutu Ivanić je uz levu aut liniju dobio loptu, krenuo je u kazneni, usledila je povratna za Kangu, koji je samo prebacio odbranu domaćina za dupli pas, usledio je šut Ivanića iz prve u bliži ugao, matirao je golmana Filipovića – 2:0.

Nije se dugo čekalo na treći gol, 66. minut, Zvezda je nastavila da napada, nova šansa i loše izbačena lopta, primirio je loptu u kaznenom Ivanić, između četvorice je našao prostor za šut i pogodio visoko u dalji ugao za – 3:0.

Banjac i dalje jedini zapažen u domaćem timu, pa tako u 69. minutu njegov pokušaj opet zaustavlja Borjan.

Umalo da Ivanić da i četvrti gol. U 72. minutu centaršut sa leve strane, na pet metara u skoku najviši Ivanić, njegov šut glavom odbranio je fantastičan Filipović, ali je pritrčao Ben i sa dva metra loptu zakucao u mrežu – 4:0.

Zvezda nije stala posle četvrtog gola, pa u 76. minutu posle odličnog šuta Milana Pavkova lopta pogađa prečku.

Od igrača iz pobedničkog tima posebno moramo da pohvalimo Ivanića, Kataija, Dragovića i mladog Erakovića, dok kod domaćih jasno je posle ovog meča zašto je mladi vezista, kapiten TSC na današnjoj utakmici, Mihajlo Banjac zimus bio na meti Zvezde.

Ovaj predivan sportski događaj jedino je pokvario događaj pre početka utakmice kada su navijači domaćih na južnoj tribini fizički napali jednog starijeg navijača u dresu Crvene Zvezde. Tim gestom poslali su lošu sliku svih nas koji živimo u ovom gradu i slobodno odlazimo na utakmice širom Srbije gde ne mora da nas čuva kordon policije u kavezima.