KOŠARKAŠI POKLEKLI U ZAVRŠNICI

Košarkaši Topole još nisu osetili slast pobede u play-off doigravanju.

Nakon nekoliko bledih izdanja izabranici Mikloša Benčika su protiv Železničara iz Inđije pružili dosada najbolju igru, ali ni to nije bilo dovoljno da se upiše prva pobeda protiv drugoplasirane ekipe na tabeli.

Železničar je slavio u Bačkoj Topoli rezultatom 76:70 pre svega boljom igrom u poslednjih 5 minuta.

Prvo poluvreme obeležile su dve mini serije prvo domaćina od 9:0, a potom i gostujuće ekipe 11:2, a Topolčani rešili prvo poluvreme u svoju korist minimalnim vođstvom 36:35.

Drugo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri i rezultatskom egalu sve do poslednjih 5 minuta. U tim trenucima stao je šut našem timu, dok su gosti zahvaljujući angažovanijom odbranom i preciznošću u napadu stekli su 10 poena prednosti i tako prelomili meč u svoju korist.

Topolčane do kraja prvenstva očekuje još dva susreta. Već u četvrtak gostovaće u Srbobranu ekipi Akademika, da bi zavesu na ovogodišnje prvenstvo spustili na svom terenu u utorak 11.04.  u duelu protiv Hajduka iz Kule.

Jedan komentar

1. Svaka čast momcima na borbi i zalaganju.
    Sledeće sezone se nadamo većem uspehu , morate vratiti Medara u muški klub posle uspeha u ženskom vreme je da i muški klub uvede u ligu više. Smatram da bi medar i njegov čovek od poverenja (ne mislim na šegrta) bili idealno rešenje za klub I garant velikih rezultata. Pogotovo kad završi natječaje poslovne komunikacije koje je upisao. Krajnje je vreme da se sportski direktor topolcanke vrati u muski klub na velika vrata i da mu se daju odresene ruke što se u ženskom klubu pokazalo kao veoma uspešno pogotovo ako imate neko dalje gostovanje sa noćenjem za to je ekspert.