KK Topola u derbiju savladala Hajduk

U prvoj utakmici na domaćem terenu, naši košarkaši savladali su ekipu Hajduka iz Kule rezultatom 87:81 (27:19, 22:21, 15:25, 23:16)

Pred prepunim tribinama sale OŠ „Čaki Lajoš“ KK Topola je sjano otvorili meč i dobili prvu četvrtinu rezultatom 27:19. Odliĉno su naši momci igrali u odbrani i lako poentirali u napadu.

Druga četvrtina je bila ujednačena 22:21, poluvreme 49:40 u korist Topole.

Treća četvrtina donosi preokret, koju kuljani dobijaju rezultatom 15:25. U poslednju četvrtinu ulazi se prednošću gostuju rezultatom 65:64.

Poslednja četvrtina puna neizvesnosti i preokreta. Ipak u samu završnicu naši košarkaši ulaze sa prednošću od 7 rezlike, igralo se koš za ķoš, i na kraju zaslužena pobeda naših momaka.

U domaċoj ekipi su se istakli postignutim poenima Birovljev Alekasa koji je postigao 32 poena, Đukić Dragan sa 15 postignutih poena, Grčić Marko 12 i Blažić Nemanja sa 10 postignutih poena. Kod gostiju istakli su se Burda sa 30 i Todosijević sa 22 poena.

Zahvaljujemo se publici na podršci, idemo zajedno u nove pobede!

U utorak 8.10.2024. godine, KK Topola gostuje ekipi Petrovgrada iz Zrenjanina.