KK Topola slavila u gostima

Sinoć, u okviru 3. kola 1. MRL KSV-a, košarkaši Topole gostovali su kod sportskih prijatelja u Žitištu, ekipi Svetog Đorđa i kući doneli pobedu.

„Na kraju lakše nego što smo očekivali, pobeda naše ekipe rezultatom 98:84 po četvrtinama (26:20, 17:23, 35:19, 20:22). Krenuli su naši momci silovito u 1/4, četvrtina koju je krasila tečna igra, šut za 3 poena i preciznost sa linije slobodnih bacanja. Kraj četvrtine 26:20 za plavo bele. Početak 2/4 pripada našim momcima, a potom ponovo neshvatljiv pad u odbrani, oslonac na šutu za 3 poena što nije donelo željeni rezultat, a što je damaća ekipa iskoristila i dobila 2/4 rezultatom 23:17. Poluvreme 43:43. Pauza je prijala našim momcima u 3/4 ulaze sa izuzetno velikom željom i motivom za pobedom. Odlična odbrana, kontrola skoka, borba za svaku loptu, šut za 3 poena funkcioniše, prodor igra doprineli su ubedljivom dobijenom četvrtinom 35:19 u korist naše ekipe, rezultat na kraju 3/4 78:62 u korist naše ekipe. Početak 4/4 počinje kao i 3/4, silovito, prednost naših momaka u jednom momentu iznosi i 25 razlike. Prerano su naši momci počeli da slave pobedu, dolazi do opuštanja u igri, pre svega u odbrani, ali ni jednog momenta pobeda nije dovedena u pitanje.“ opisao je detaljno jučerašnju utakmicu Miroslav Hinić.

Na kraju 98:84 za KK Topolu.

Po postignutim poenima u ekipi KK Topole istakli su se: Birovljev 31, Gazibegović 17, Sigulinski 11, Blažić 10, a kod domaċin : Čubranović 18, Slijepčević 17, Lazendić 14.

Sjajna uvertira za 4. kolo, kada u Topolu dolazi izvanredna mlada ekipa Srema. Prava poslastica za sve ljubitelje sporta, i još jedna prilika da se sala OŠ „Čaki Lajoš“ napuni do poslednjeg mesta, i pruži podrška plavo-belim momcima!