Skupština opštine Bačka Topola usvojila je danas budžet za 2016. godinu koji će iznositi 1,185 milijardi dinara bruto, što je za četiri odsto više u odnosu na prošlogodišnji budžet.
Rasprava o budžetu je bila duga i oštra.
Opozicioni odbornici su protestovali zbog načina raspodele novca mesnim zajednicama i nevladinim organizacijama, preneo je portal Vojvodina danas (vajma.info).
U budžetu su predviđena sredstva za izgradnju istočnog zaobilaznog puta, za obnovu sistema grejanja u osnovnoj školi u naselju Novo Orahovo, za rekonstrukciju krova Osnovne škole „Čaki Lajoš“ u Bačkoj Topoli i fiskulturne sale gimnazije.
Od kapitalnih projekata, u budžetu su namenjena sredstva i za završetak učeničkog doma Srednje poljoprivredne škole, kao i za radove na javnim površinama u Bačkoj Topoli.
Poslanici su na sednici izglasali i ukidanje dosadašnjeg Fonda za razvoj poljoprivrede, koji je bio posebno preduzeće, a osnovan je Fond za razvoj poljoprivrede i sela koji će biti u direktnoj nadležnosti opštine.
Moja Backa Topola Najnovije vesti, Backa Topola iz rubrika sport, kultura, drustvo, lokalna zajednica. Dešavanja u gradu. Najbolje mesto za Vašu reklamu.